Birleşik Krallık'ın kripto hizmetleri sağlayıcısı Crypterium, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinden (FCA) kaydı güvence altına alan en son kripto firmasıdır.

Birleşik Krallık'ın kripto hizmetleri sağlayıcısı Crypterium, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinden (FCA) kaydı güvence altına alan en son kripto firmasıdır.

İngiliz kripto para birimi hizmetleri sağlayıcısı Crypterium, Birleşik Krallık Mali Davranış Otoritesinden (FCA) kaydı güvence altına alan en son kripto firması oldu. Crypterium, 25 Ekim'de resmi olarak FCA'nın yerel vatandaşlara ve şirketlere kripto para birimi hizmetleri sağlamak için kayıt verdiğini ve kayıt sürecini geçen birkaç şirketten biri olduğunu duyurdu. FCA, kripto para birimi firmalarına kayıt verme konusunda oldukça katı olmuştur.

Crypterium, Kripto Cüzdan Hizmetlerini Sunmaya Devam Edecek

FCA'nın resmi web sitesindeki verilere göre, Crypterium 11 Ekim'den bu yana ülkenin Kara Para Aklamayı Önleme (AML) düzenlemelerine uygun olarak “belirli kripto varlık faaliyetlerini” yürütmek üzere tescil edildi. Kayıt, Crypterium'a kripto cüzdanını sağlamaya devam etmesi için resmi olarak yetki verdi. Duyuruda, kripto ticareti ve ödeme hizmetleri de dahil olmak üzere, Birleşik Krallık'taki "neredeyse herkese" yönelik hizmetler sunuldu. Kayıt, yaklaşan Brexit önlemleri arasında özellikle önemlidir ve Crypterium'un Birleşik Krallık'taki işletmelere desteklenen diğer ülkelerde olduğu gibi aynı düzeyde işlevsellik sağlamasına olanak tanır. Crypterium'un kripto cüzdan uygulaması 170'den fazla ülkede mevcuttur.

Crypterium, Kayıtlı Bir Avuç Kripto Şirketine Katılıyor

Firma, FCA kaydının kapsamlı olduğunu ve “onay verilmeden önce 18 aylık politika ve süreç değerlendirmesine tabi tutulduğunu” kaydetti. FCA kaydını alarak Crypterium, Winklevoss ikizlerinin kripto borsası Gemini, Avustralya borsası CoinJar, kripto dostu banka Ziglu, Archax, Diginex'ten Digivault ve diğerleri ile bağlantılı iki firma da dahil olmak üzere Birleşik Krallık otoritesinin şimdiye kadar kaydettirdiği bir avuç şirkete katılıyor. . Bu yılın başlarında FCA, 111 kayıtsız kripto şirketine karşı uyarıda bulunmuştu. Daha önce 51 şirketin, sıkı yerel AML düzenlemeleri nedeniyle İngiltere'nin FCA'sına lisans başvurularını geri çektiği bildirildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ