Londra merkezli bankacılık şirketi Cashaa, Hindistan'da kripto dostu bir neo-banka başlatacak

İngiliz Merkezli Fintech Kuruluşu Bankacılık Hizmetlerini Hindistan

Londra merkezli bankacılık şirketi Cashaa, Hindistan'da kripto dostu bir neo-banka başlatacak

Londra merkezli çevrimiçi bankacılık platformu Cashaa, Hindistan'da kripto dostu bir neobank - veya internet bankası - başlatmayı planlıyor.

Cashaa'nın kurucusu Kuman Gaurav, yaptığı açıklamada, Cashaa Hindistan'ın Hintli işletmelerin ve bireylerin onlarla bir tasarruf hesabı açmasına ve tıpkı diğer finansal araçlar gibi kripto para birimleri satın almasına, saklamasına ve kaydetmesine izin vereceğini söyledi.

Gaurav "Borç vermek için, teminat olarak altın ve gayrimenkul ile birlikte kripto varlıklar sınıfını ekleyeceğiz" dedi.

"Buradan 7 BTC hoşgeldin bonusu ile kripto bahislerine göz atın"

Gaurav, Hindistan'da kripto dostu bir bankaya olan ihtiyacı açıklayarak, çoğu Hint bankasının kripto kullanıcılarına bankacılık hizmetleri sunma konusunda isteksiz olduğunu söyledi. Cashaa , tıpkı bugün Hindistan rupisi için olduğu gibi kripto para birimlerinin yatırılmasına ve çekilmesine izin veren ilk kayıtlı banka olacağını da sözlerine ekledi.

Cashaa, büyük Hint kripto para birimi şirketlerinin çoğuna B2B bankacılık hizmetleri sağladı. Neo bankanın piyasaya sürülmesi, platformun kripto ve bankacılık hizmetlerini bireylere de genişletmesine izin verecek.

Cashaa kısa süre önce düzenleyicilerden Birleşik Krallık, Avrupa ve Amerika Birleşik Devletleri genelinde kripto dostu bir internet bankacılığı platformu olarak çalışmak için izin aldı. Şirket, bu yıl Aralık ayına kadar euro, İngiliz sterlini ve ABD doları desteğiyle bankacılık platformunu çalıştırmayı hedefliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ