Geçen sonbaharda uzun bir kalkış listesine ek olarak, telekom devi Vodafone, 21 Ocak 2020'de bir e-posta ile Libra projesinden ayrıldığını açıkladı.

İngiliz Telekom Devi Libra Projesinden Ayrıldı

Geçen sonbaharda uzun bir kalkış listesine ek olarak, telekom devi Vodafone, 21 Ocak 2020'de bir e-posta ile Libra projesinden ayrıldığını açıkladı. Vodafpne sözcüsü yaptığı açıklamada konuyla ilgili olarak şu açıklamaları yapıyor:

“Vodafone olarak Libra Derneği'nden çekilme kararı aldı. En başından beri Vodafone’un arzusunun finansal katılımın genişletilmesine gerçek bir katkıda bulunmak olduğunu söyledik. Bu hedefe tam olarak bağlıyız ve çabalarımızı M-Pesa'ya odaklayarak en fazla katkı sağlayabileceğimizi düşünüyoruz. Libra Derneği'nin gelişimini izlemeye devam edeceğiz ve gelecekteki işbirliği olasılığını göz ardı etmeyeceğiz. ”

M-Pesa, Kenya merkezli bir uygulama. Vodafone ile işbirliği yapan Safaricom tarafından geliştirilen bir Afrika mobil ödeme seçeneğidir.

Libra Sarsılmaz

21 Ocak'ta Libra Derneği'nden telekomun ayrılmasıyla ilgili bir açıklama aldı. Libra Derneği'nin politika ve iletişim başkanı Dante Disparte, “Vodafone'un artık Libra Derneği üyesi olmadığını doğrulayabiliriz,” açıklamasını yapıyor.

Disparte, “Libra üyelerinin yapısı zamanla değişebilse de, Libra yönetiminin ve teknolojisinin tasarımı Libra ödeme sisteminin esnek kalmasını sağlar. Libra, ödeme sisteminin güvenli, şeffaf ve tüketici dostu bir şekilde uygulanması için çalışmalarını sürdürüyor.”

Vodafone Diğer Çıkışlara Katılıyor

Facebook, Libra dijital varlığı için teknik raporu yayınladıktan hemen sonra, proje düzenleyici ateş altına girdi ve sonuçta projenin ilerlemesini durdurdu.

2019'un ikinci bölümünde, birçok ana akım dev, dijital varlığın arkasındaki ana varlık olan Libra Derneği'nden ayrılmaya karar verdi.

Ekim 2019'da, Visa, Mastercard, eBay ve PayPal dahil olmak üzere derneğin birçok yüksek profilli şirketi projeden ayrılmıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ