İngiliz Virgin Adaları (BVI) hükümeti, kendi dijital para biriminin detaylarını açıklamak üzere. Proje blockchain odaklı yeni bir proje olan LIFElabs.io ortaklığında geliştirildi.

İngiliz Virgin Adaları Kendi Kripto Parasını Çıkarıyor

İngiliz Virgin Adaları (BVI) hükümeti, kendi dijital para biriminin detaylarını açıklamak üzere. Proje blockchain odaklı yeni bir proje olan LIFElabs.io ortaklığında geliştirildi.

Daha fazla hükümet, geçtiğimiz yıl boyunca hiç olmadığı kadar özel dijital paralara yöneliyor. Çin ve Marshall Adaları bazı güzel örnekler durumunda. Şimdi BVI'nin trende girme zamanı. Popüler bir deniz kenarı destinasyonu olan İngiliz bölgesi, bugün BVI Dijital Ekonomi sempozyumuna ev sahipliği yapıyor. Etkinlik, takımadaların dijital bir merkez haline gelmesine yardımcı olacak 100'den fazla paydaşı bir araya getiriyor.

Sempozyumda BVI ve LIFElabs.io, BVI ~ LIFE adlı devlet destekli dijital para biriminin ilgili ayrıntılarını sunacak.

Kullanıma Geçtiğinde Avantajlı Olacak

Yaklaşık 60 yıldır, BVI ABD dolarını ulusal para birimi olarak kullanıyor. Şimdi hükümet, LIFEtoken tarafından desteklenen stablecoin üzerinde çalışıyor. Para birimi 1: 1 oranında ABD Doları'na sabitlenecek. Yayına başladığında, dijital para birimi işlem ücretlerini düşürecek, işlem hızını artıracak ve hem sakinler hem de turistler için likidite sağlayacak.

LIFElabs.io CEO'su Sanjay Jadhav konuyla ilgili olarak şu yorumda bulunuyor:

Bu ortaklık, gerçekten faydalanacak bir yerde muazzam bir etki yaratmak için bizi eşsiz bir konuma sokuyor. Dijital bir para biriminin kurulması, İngiliz Virgin Adaları için geçmişte olduğu gibi küresel ekonomiye hizmet vermeye devam etmesi ve blok zinciri devriminin başlaması için gerekli bir temeldir.

Lifelabs Acil Durum Fonu Ve Blokchain Platformu Geliştirdi

Ulusal para biriminin yanı sıra, BVI bir acil durum fonuna ve blok zincirine dayanan bir Hizmet Platformuna (PaaS) sahip olacak.

LIFElabs, ulusal bir acil durumda yardım sağlayacak olan Hızlı Nakit Yanıtlama (RCR) fonu üzerinde çalışıyor. Örneğin, iki yıl önce, Hurricane Irma BVI'ye çarptı ve 3 milyar dolar zarar verdi.

LIFElabs CMO’su David Pugh-Jones bu durumla ilgili şöyle diyor:

LIFElabs hayırseverlik vurgusuyla tasarlandı ve British Virgin Adaları ile olan çalışmamız bunu mükemmel bir şekilde örnekliyor. Hızlı Nakit Müdahale fonuyla, hükümetin felakete karşı savunması ve vatandaşlarını sonrasından korumak için gerekli araçları yaratıyoruz.

BVI’nın PaaS’ı, eşler arası işlemler, satıcı hizmetleri ve sınır ötesi ödemeleri içeren blok zinciri çözümlerini BVI’de faaliyet gösteren tüm işletmeler için tek bir platformda birleştirecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ