Birleşik Krallık hükümeti, yüksek riskli sayılan cüzdan işlemlerini izleme hakkını saklı tutmuştur.

İngiltere, Barındırılmayan Kripto Cüzdanlarından Kullanıcı Verilerini Toplamayacak

  Birleşik Krallık hükümeti, yüksek riskli sayılan cüzdan işlemlerini izleme hakkını saklı tutmuştur. İngiltere raporuna göre, kripto varlıklarını meşru nedenlerle kullanan çoğu kişi, kişiselleştirilme amacıyla barındırılmayan cüzdanları kullanıyor.

Birleşik Krallık hükümeti, barındırılmayan kripto cüzdanlarından kullanıcı verilerini toplamamaya karar verdi. Yayınlanan yönergelere göre, barındırılmayan kripto cüzdanlar İngiltere'nin hazine departmanına rapor vermeyecek. Sonuç olarak, özel cüzdanlar KYC yeteneklerine ihtiyaç duymadan işlem yapabilir.

Bununla birlikte, Birleşik Krallık hükümeti, yüksek riskli sayılan cüzdan işlemlerini izleme hakkını saklı tutmuştur. Raporda şunlar kaydedildi;

Tüm barındırılmayan cüzdan transferleri için lehtar ve kaynak bilgilerinin toplanmasını zorunlu kılmak yerine, kripto varlık işletmelerinin bu bilgileri yalnızca yüksek yasadışı finansman riski oluşturduğu belirlenen işlemler için toplaması beklenir,

İngiltere ve Kripto Cüzdan Düzenlemeleri

Birleşik Krallık hükümeti, inovasyonu öldürmemeye ve aynı zamanda insanlarını kötü aktörlerden korumaya hevesliydi. Ayrıca, çoğu kripto varlığı, yıldırım hızında çalışan izinsiz blok zincirleri üzerinde çalışır.

İngiltere raporuna göre, kripto varlıklarını meşru nedenlerle kullanan çoğu kişi, kişiselleştirilme amacıyla barındırılmayan cüzdanları kullanıyor. Raporda şunlar kaydedildi: Kripto varlıklarını meşru amaçlarla elinde bulunduran birçok kişi, özelleştirilebilirlikleri ve potansiyel güvenlik avantajları (örn. soğuk cüzdan saklama) nedeniyle barındırılmayan cüzdanlar kullanır.

Duyuruyu takiben, kullanıcılar barındırılmayan cüzdanları kullandıkları sürece kripto varlıkları üzerinde tam kontrole sahip olacaklar. Aynı kullanıcı kripto borsalarında cüzdan kullanmayı tercih ederse, KYC kesinlikle uygulanacaktır. Binance, geçmişte aynı nedenlerle büyük bir inceleme altındaydı.

Kripto pazarı hızla gelişiyor ve çoklu zincir, kripto ile ilgili çoğu projenin odak noktası. Ayrıca, gelecekte daha fazla müşteriyi güvence altına almanın daha güvenli bir yoludur. Bu nedenle hükümet, kripto ve blok zinciri endüstrisindeki gelişmeleri ve yenilikleri engellememeye kararlı.

Dünyanın dört bir yanındaki düzenleyiciler, son birkaç yılda güvenli bir ortamda kripto yeniliklerini etkinleştirmenin yollarını araştırıyor. Diğer küresel ekonomilerin yanı sıra Avrupa Birliği, Rusya, Birleşik Krallık, Amerika Birleşik Devletleri ve Kanada, kripto ve blok zinciri endüstrisini güvenli bir şekilde düzenlemenin yollarını arıyor.

Bu nedenle, kripto ile ilgili firmalar, piyasa kargaşasının ortasında düzenleyicilerin sıcaklığını hissetmeye devam ediyor.

Kripto piyasası son birkaç ayda önemli ölçüde değer kaybetti. Resmi daha da çizerek, toplam kripto piyasa değeri bugün yaklaşık 3 trilyon dolardan yaklaşık 955 milyar dolara düştü.

Düşüş, geleneksel borsada da gözleniyor, ancak kripto endüstrisi kadar değişken değil. İngiltere'nin barındırılmayan cüzdanların KYC olmadan çalışmasına izin verme hareketi, kripto topluluğu tarafından memnuniyetle karşılandı. Coinbase CEO'su Brian Armstrong, buna yenilik karşıtı ve mahremiyet adını vermişti.

Ülkeler artık kripto ve blok zinciri endüstrisinde en çok yatırımcıyı kimin çektiğini görmek için rekabet ediyor. Unutmayın, Bitcoin, El Salvador ve Orta Afrika Cumhuriyeti'nde yasal ihale olmasının yanı sıra dünyada yaygın olarak düzenlenmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ