Yardım Komisyonu, kar amacı gütmeyen kuruluşların volatilite ve bilgisayar korsanlığı riskini dikkate alması ve kara para aklama normlarına uyması gerektiğini söyledi.

İngiltere’den Yeni Kripto Para Uyarısı– İşte Detaylar

Yardım Komisyonu Çarşamba günü yayınlanan kılavuzda, kripto bağışlarını kabul eden İngiliz ve Galler hayır kurumlarının doğru kayıtlar tutması ve vergi ve kara para aklama kurallarına uyması gerektiğini söyledi.

Bitcoin ve Kripto Para Uyarısı

Düzenleyici, hayır kurumlarını Bitcoin (BTC) veya misli olmayan tokenler (NFT) gibi varlıkların fiyatlarının değişken olabileceği, hacklenmeye eğilimli olabileceği ve izini sürmenin zor olabileceği ve bunları kabul etmeye değip değmeyeceğini dikkate almaları gerekeceği konusunda uyardı.

Komisyonun CEO'su Helen Stephenson Çarşamba günü yaptığı konuşmada, "Rehberliğimiz ve uyarılarımız, kripto para biriminin kullanımıyla ilgili riskleri vurguluyor ve vakıflar ile derneklerin yönetim kurulu üyelerine dikkatli olmalarını tavsiye ediyor" açıklamasında bulundu.

Geçmişteki Adımlar

Temmuz 2022 tarihli bir blogda, Komisyonun Politika Direktör Yardımcısı Sam Jackson, Ukrayna'da dijital varlıklar kullanılarak bağış toplama başarılarına ve Birleşik Krallık'ın kendi hedefine atıfta bulunarak kripto paranın "yatırım yapmak, ticaret yapmak ve varlıkları taşımak için daha yaygın bir yol" haline gelebileceğini söyledi.

İngiltere ve Galler'de kâr amacı gütmeyen kuruluşların kaydedilmesinden ve izlenmesinden sorumlu olan Komisyon, Kasım ayında iflas başvurusunda bulunan Sam Bankman-Fried ve onun borsası FTX'ten önemli destek alan Effective Ventures Foundation isimli  vakfı soruşturduğunu söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ