İngiltere merkez bankası faiz oranlarını aniden düşürerek Federal Rezerv'i takip etti. Şimdi bu seviye son 11 yılın en düşük seviyesi.

İngiltere Faiz Oranlarını Son 11 Yılın En Düşük Seviyesine Çekti – Bitcoin İçin Ne Anlam İfade Ediyor?

İngiltere merkez bankası faiz oranlarını aniden düşürerek Federal Rezerv'i takip etti. Şimdi bu seviye son 11 yılın en düşük seviyesi.

Financial Times da dahil olmak üzere çeşitli haber kuruluşlarının 11 Mart'ta bildirdiği üzere, İngiltere Merkez Bankası (BoE), hareketin devam eden koronavirüs salgınının yol açtığı ekonomik baskılara doğrudan yanıt verdiğini söyledi.

“Banka Faiz Oranının düşürülmesi, iş ve tüketici güvenini zor bir zamanda desteklemeye, işletmelerin ve hanehalklarının nakit akışını desteklemeye ve maliyeti azaltmaya ve finansmanın kullanılabilirliğini artırmaya yardımcı olacaktır.”

Hareket, BoE baz oranını sadece % 0.25'lik düşüşle % 0.5'lik bir seviyeye götürüyor. Fed oranı şu anda % 1.25 ve bu yıl daha fazla indirim bekleniyor.

Pound hemen tepki göstererek ABD dolarına karşı % 0,5 değer kaybetti ve daha sonra kayıpların bir kısmını telafi etti.

Bitcoin (BTC) tepki veremese de, kripto para biriminin destekçileri, düşük oranlarla harcama ve borçlanmayı teşvik etmenin, fiat ekonomisinin uzun vadeli yıkımının temelini oluşturan sadece bir uygulama olduğunu savunuyor.

Keynesyen iktisatçıların temel korkusu olan durgunluklardan kaçınmak için hükümetler, işletmeler için vergi indirimleri gibi teşvikler uygularken harcamaları artırmayı hedefliyorlar.

Daha az gelirli bir fona karşı ek harcamalar, ancak para arzının artırılması, fiat para birimlerinin daha da azaltılması gibi önlemlerin kullanılmasıyla gerçekleşebilir.

Bollinger: BTC Güvenli Liman Söylemi “Psikolojik”

Bununla birlikte, Bitcoin'in koronavirüs krizine tepkisiz kalması sürprizlerle yakalandı. Bunların arasında, Bollinger Bands ticaret göstergesinin yaratıcısı John Bollinger vardı ve Salı günü son kayıpların beklenmedik olduğunu söyledi.

“Bitcoin, COVID-19 paniğinin kurbanı oldu. Gerçekten bunun geleceğini görmedim, bunun güvenli bir liman varlığı gibi davranabileceğini düşündüm. ”

Başka bir gönderide şunları ekledi:

“Güvenli yaşam, bir algı meselesidir, gerçek değil. Bir varlığın güvenli bir liman olduğu düşünülüyorsa. Sorun tamamen psikolojik. ”

 BTC / USD 8.000 $ 'ın üzerine çıktıktan sonraki gün % 0.4 düşüşle yazım sırasında 7.870 $ seviyesinden işlem görüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ