İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA), kripto şirketleri için kayıt ücretleri yapısında değişiklikler yaptı.

İngiltere Finans Gözlemcisi Kripto Şirketleri İçin Kayıt Ücretlerini Revize Etti

İngiltere Finansal Davranış Otoritesi (FCA), kripto şirketleri için kayıt ücretleri yapısında değişiklikler yaptı.

Yeni yapı, kripto firmalarının ürettiği gelirlere dayanıyor. İngiltere kripto para etkinliğinden elde ettikleri gelir 250.000 £ (325.000 $) düzeyindeyse, işletmelerden 2.000 £ (2.600 $) kayıt ücreti alınıyor. Geliri 250.000 £ 'dan fazla olan firmalar 10.000 £ (13.000 $) ödemek zorunda kalacaklar.

Daha önce, FCA tüm kripto işleri için 5.000 $  (6.500 $) sabit bir ücret önermişti, ancak topluluktan aldığı geri bildirimlere dayanarak ücretleri değiştirmeye karar verdi. Ana geri bildirim 5.000 £ 'lık ücretin “küçük firmalar ve yeni kurulan şirketler için çok yüksek” olacağıydı.

Bazı katılımcılar ayrıca küçük işletmelerin ücret ödememesi gerektiğini ve bir tanesi de hiç düzenlenmemesi gerektiğini öne sürdü. Buna göre, FCA şunları söyledi:

“Parlamento, mevzuatta listelenen faaliyetleri yürüten tüm kripto varlık işletmelerini düzenlememizi istedi. Boyut üzerinde herhangi bir sınırlama koymadı. Kimi düzenleyeceğimizi seçemeyiz. Düzenlemeye tabi tüm işletmelerin denetim maliyetlerine katkıda bulunmaları adil olacaktır. ”

FCA, Avrupa Birliği'nin beşinci kara para aklama karşıtı direktifinin (5AMLD) yürürlüğe girdiği 10 Ocak'tan bu yana İngiltere'deki kripto firmaları için düzenleyici amir olmuştur. Sonuç olarak, ülkede faaliyet gösteren tüm kripto şirketlerinin 10 Ocak 2021'e kadar FCA'ya kayıtlı olması gerekmektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ