Bir İngiliz finansal regülatörü, çevrimiçi dolandırıcılarla alışverişi karıştırdıktan sonra Kraken hakkında resmi bir uyarıyı aceleyle geri çekti - ancak BitMEX hakkında benzer bir uyarı aktif durumda.

İngiltere Finansal Regülatörü Kraken Uyarısını Geri Çekti Ancak BitMex’e Dikkat Çekti

Bir İngiliz finansal regülatörü, çevrimiçi dolandırıcılarla alışverişi karıştırdıktan sonra Kraken hakkında resmi bir uyarıyı aceleyle geri çekti - ancak BitMEX hakkında benzer bir uyarı aktif durumda.

3 Mart'ta, Birleşik Krallık Finansal Davranış Otoritesi (FCA), web sitesinde vatandaşlara hacimce ikinci en büyük ABD kripto para borsası Kraken'in Birleşik Krallık'ta faaliyet göstermeye yetkili olmadığını bildiren bir uyarı yayınladı.

Uyarı, şirketin “İngiltere'deki insanları hedeflediğini” belirtti:

“Bu firmanın, iznimiz olmadan İngiltere'de finansal hizmetler veya ürünler sunduğuna inanıyoruz. Bu yetkisiz firma ile neden ilgilenmeye özellikle dikkat etmenin ve kendinizi dolandırıcılardan nasıl koruyacağınızı öğrenin. ”

Kraken, FCA’dan Uyarıyı Geri çekmesini İstedi

Ancak FCA, Kraken'in şikayetinden birkaç saat önce bildirimi hemen geri çekti.

Bir Kraken temsilcisi Kraken markası altında faaliyet gösterdiği iddia edilen “yatırım dolandırıcılarının” faaliyetlerine atıfta bulunacağına inandığını söyledi. Bir ipucu, FCA bildiriminin iki Gmail adresini Kraken için resmi kişiler olarak belirtmesiydi. Temsilci şunları söyledi:

“Uyarı, Gmail adreslerine ve markamızı kullanarak yatırım dolandırıcılarına ait telefon numaralarına dayanıyordu ve bu netliği elde etmek için FCA'ya ulaştık [...] Kraken Futures (CryptoFacilities) zaten FCA'ya kayıtlı referans numarası 757895. ”

FCA ayrıca BitMEX'in İngiltere'de çalışmaya yetkili olmadığını da iddia ediyor.

Aynı gün FCA, popüler kripto para birimi türevleri borsası BitMEX'i hedefleyen benzer bir genel bildirim yayınladı.

Uyarı, BitMEX'in yargı alanında finansal ürünler sunma yetkisi almamasına rağmen İngiltere'de düzenlenmiş faaliyetlerde bulunduğunu ileri sürüyor. Bildirimde, her ikisi de resmi adresler gibi görünen “[email protected]” ve “[email protected]” e-posta hesapları vurgulanmaktadır.

BitMEX bildirimi bu yazı itibariyle 48 saat boyunca çevrimiçi kaldı.

Ekim 2019 boyunca, FCA, perakende yatırımcıları hedefleyen - BitMEX tarafından sunulan ürün türlerine benzer şekilde kripto para birimi türevlerinin yasaklanmasını önerdi.

FCA İngiltere’nin Kripto Para Düzenleyicisi Oldu

Ocak ayında FCA, kripto varlıklarla çalışan işletmeler için kara para aklama ve terörle mücadele finansmanı (AML / CTF) sorumluluklarını üstlendi.

Düzenleyici, kripto işletmeler için hızlı bir şekilde yeni ücretler getirdi - 250.000 £ 'dan az yıllık işletmeler için 4.000 £' dan 2.000 £ 'a düşürürken, 250.000 $' dan fazla olan işletmeler için ücreti % 150 artırarak 10.000 £ 'a yükseltti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ