İngiltere merkezli kriket kulübü Lancashire, dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) bilet tedarikçisi TIXnGO ile anlaşma imzaladı.

İngiltere: Lancashire Kriket Kulübü 2020 Sezon Biletlerini Blockchain Üzerinden Düzenleyecek

İngiltere merkezli kriket kulübü Lancashire  2020 yılında yapılması planlanan tüm ev ve dünya çapındaki fikstürler için blockchain odaklı bir platform aracılığıyla maç biletlerini dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) bilet tedarikçisi TIXnGO ile anlaşma imzaladı.

Lancashire Kriket Kulübü Blockchain'i kucaklıyor

Spor etkinliği fikstürlerinin satış sürecini daha şeffaf hale getirmek için İngiltere’nin Lancashire Cricket Club, biletlerini tamamen şeffaf ve izlenebilir bir şekilde satmak üzere teknoloji şirketi TIXnGO ile birlikte çalıştı.

Konuya yakın kaynaklara göre, yukarıda bahsedilen blockchain platformu aracılığıyla dağıtılan biletler kolayca izlenebilir. Ayrıca, alıcıya özgü olacak ve taklit edilemez. DLT özellikli çözüm, bilet aktarma veya satma yöntemini kolaylaştıran yeni bir tesis de içerir.

BTCManager, daha önce Lancashire kriket kulübünün dijital biletleme teknolojisini geliştirmek için blockchain özellikli bir bilet dağıtım platformunun uygulanmasını nasıl desteklediğini ima ettiğini daha önce bildirdi.

Bildirildiğine göre, yeni blockchain biletleme platformu, 2019 sezonunda alınan geri bildirimleri ve uzmanlığı dikkatlice araştırdıktan sonra geliştirildi.

Gelişme hakkında yorum yapan SecuTix genel müdürü David Hornby şunları söyledi:

“Blockchain uzmanlığı, her spor aktivitesi organizasyonunun ve takipçisinin yüz yüze olduğu birçok bilet noktasına hitap ediyor. Takipçilere daha yüksek ve daha güvenli dijital hücre biletleri uzmanlığı sağlamak için sadece Lancashire’ın mevcut biletleme sistemine ekleniyor.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ