İngiltere mali düzenleyicisi, Birleşik Krallık'taki kripto ile ilgili tüm işletmeleri 30 Haziran'a kadar kripto lisansı için başvuruda bulunmaları konusunda uyardı.

İngiltere Mali Düzenleyicisi, Kripto Şirketlerinin Lisans Alması İçin Son Tarihi Yayınladı

İngiltere mali düzenleyicisi, Birleşik Krallık'taki kripto ile ilgili tüm işletmeleri 30 Haziran'a kadar kripto lisansı için başvuruda bulunmaları konusunda uyardı.

İngiltere mali düzenleyicisi, ülkedeki tüm kripto şirketlerini bu ayın sonuna kadar sadece bir kripto lisansı almak için başvuruda bulunmaları konusunda uyardı.

Finansal Davranış Otoritesi (FCA) firmaların 30 Haziran'a kadar başvurularını tamamlamaları gerektiğini, böylece düzenleyicilerin başvuruları son başvuru tarihinden önce işleme koyma zamanına sahip olabileceğini söyledi.

İngiltere'deki kripto şirketlerinin lisansları yoksa 10 Ocak 2021'den sonra faaliyet göstermesine izin verilmeyecek.

Birleşik Krallık, Mali Eylem Görev Gücü tarafından önerilen yönergelere dayalı olarak kripto düzenlemelerini uygulamaya başlayan diğer birkaç ülke arasında yer almaktadır.

Mali Eylem Görev Gücü'nün Seyahat Kuralı, firmaların kara para aklama ile mücadele prosedürleri altındaki yeni yükümlülüklerini nasıl yerine getirmeyi planladıklarını belirtmelerini gerektirmektedir.

Önerilen Seyahat Kuralı, dijital işlemlerin düzenlenmiş taraflarının, kripto kullanarak kara para aklamayı önlemek ve tespit etmek için bu işlemler hakkında tanımlayıcı bilgi alışverişi yapmasını gerektirir.

 Kripto topluluğundan birçok kişi, kripto kullanıcılarının gizliliğini istedikleri için önerilen yönergeleri eleştirdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ