İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, kripto varlıklarıyla ilgili Basel Bankacılık Düzenleyicileri Komitesi'nin son kurallarına uyuyor.

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı, kripto varlıklarıyla ilgili Basel Bankacılık Düzenleyicileri Komitesi'nin son kurallarına uyuyor.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

İngiltere Merkez Bankası Başkan Yardımcısı Sam Woods, ülkesinin bankalar ve kripto varlıklarla ilgili küresel kuralları ilk alan ülke olacağını belirtti. Bu, Britanya bankalarının yeterli sermaye desteği olmadan kripto varlıklarına büyük ölçüde maruz kalmasından kaçınmak olacaktır. Merkez bankası, Basel Komitesi'nin kripto varlıklarının sermaye desteğine ilişkin kurallarını önden yürütecek.

İngiltere Merkez Bankası, Küresel Kripto Düzenlemelerine Liderlik Etmek İstiyor.

Woods'un atıfta bulunduğu kurallar, Basel Bankacılık Düzenleme Kurulu tarafından önerilen kurallardır. Komite yakın zamanda büyük küresel bankalar için standart haline gelebilecek düzenlemelerin geliştirilmesine başladı. Bu kurallara göre, kripto varlıkları olan büyük bankaların kriptoya göre yeterli sermaye desteğine ihtiyacı var. Ayrıca, bu kurallar, borç verenlerin kripto alanına katılımını engelleyebilecek disiplin ücretlerini içerir. Merkez Bankası Başkanı  bu kuralları “oldukça mantıklı” olarak nitelendirdi ve bankaların kriptoya yeterince maruz kalmadığını söyledi.

Bazı Bankaların Kripto Düzenlemeleri Hakkında Farklı Görüşleri Var

“Firmaların ticari açıdan mantıklı şeyler yapmasını engellemek istemeyiz, ancak sermaye muamelesi konusunda çok muhafazakar bir görüş alırız ve gerekirse, bu nedenle, belki tam olarak aynı şekilde olmasa da önden koşardık, ancak koyardık. Merkez Bankası Başkanı  Reuters'e verdiği demeçte, bazı sermaye önlemleri var" dedi. Woods'un kendisi Basel'den gelen tekliflere katılıyor olsa da, bazı bankaların farklı bir görüşü var. Bu haftanın başlarında, uluslararası finans sahnesindeki büyük borç verenler, potansiyel kurallara aykırı olarak Komite'ye bir mektup gönderdi. Muhalefet, JP Morgan ve Deutsche Bank'ın benzerlerini içeren Küresel Finansal Piyasalar Birliği'nden geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ