İngiltere Merkez Bankası Başkanı, Orta Amerika ülkesi El Salvador'un Bitcoin'i ulusal para birimi olarak seçmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi.

İngiltere Merkez Bankası Başkanı, Orta Amerika ülkesi El Salvador'un Bitcoin'i ulusal para birimi olarak seçmesiyle ilgili endişelerini dile getirdi. Başkan, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) Bitcoin'in yasal ihale olarak kullanılmasına karşı yakın tarihli bir uyarısına atıfta bulunarak şunları söyledi : “Beni en çok endişelendiren şey, El Salvador vatandaşları sahip oldukları para biriminin doğasını ve oynaklığını anlıyor mu? ”

IMF, El Salvador'un BTC'yi Yasal İhale Yapmasından Memnun Değil

Bank of England Başkanı Bailey konuşmasında, "Bir ülkenin onu ulusal para birimi olarak seçmesi beni endişelendiriyor.Beni en çok endişelendiren şey, El Salvador vatandaşlarının sahip oldukları para biriminin doğasını ve oynaklığını anlayıp anlamadıkları" dedi. Cambridge Üniversitesi öğrenci birliğinde. Başkan Bailey, Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) El Salvador'un BTC'yi yasal ihaleye çıkarmasından memnun olmadığını da sözlerine ekledi. Daha önce bildirildiği gibi El Salvador, Eylül ayında ABD dolarının yanı sıra önde gelen kripto para birimini yasal ihaleye çıkaran bir yasa çıkaran ilk ülke oldu.

IMF, El Salvador'a Bitcoin'in "Yasal Bir İhale Olarak Kullanılmaması Gerektiğini" Söyledi

Daha önce bildirildiği gibi, IMF geçen hafta El Salvador'a Bitcoin'in "yasal bir ihale olarak kullanılmaması gerektiğini" söyledi. Uluslararası Para Fonu, “Bitcoin'in yüksek fiyat oynaklığına” atıfta bulunarak, BTC'nin yasal bir ihale olarak kullanılmasının “tüketicinin korunması, finansal bütünlük ve finansal istikrar için önemli riskler içerdiğini” belirtti. Ayrıca, “Kullanımı mali şarta bağlı yükümlülüklere de yol açmaktadır.” Uyarı, El Salvador'un başkanı Nayib Bukele'nin, bir yanardağ tarafından desteklenen ve Bitcoin tahvilleriyle finanse edilen dünyanın ilk “Bitcoin şehrini” inşa etme planını duyurmasından bir gün sonra geldi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ