İngiltere Merkez Bankası (BoE), kripto para birimleri için daha katı düzenlemeler yapmak için uluslararası meslektaşlarıyla ortak olmaya çalışıyor.

 İngiltere Merkez Bankası Daha Katı Küresel Kripto Düzenlemeleri İstiyor

İngiltere Merkez Bankası (BoE), kripto para birimleri için daha katı düzenlemeler yapmak için uluslararası meslektaşlarıyla ortak olmaya çalışıyor.

Üst düzey bir yetkili, İngiltere Merkez Bankası'nın (BoE), dijital para birimleri için daha katı düzenlemeler uygulamak için uluslararası meslektaşlarıyla ortak olmaya çalıştığını açıkladı. Yakın tarihli bir röportajda konuşan Sarah Breeden, kripto para birimlerinin sınır ötesi ve sektörler arası doğası nedeniyle BoE'nin küresel işbirliği olmadan endüstriyi denetleyemeyeceğini belirtti. Breeden, kripto para birimlerinin benimsenmesindeki hızlı artışı kabul etti ve bu da düzenleyicilerin sektörü denetlemesini kritik hale getirdi.

Tahminen 2,3 Milyon İngiliz Kripto Paraya Sahip

The Times ile yaptığı röportajda Breeden, dijital para birimlerinin perakende yatırımcıları geride bıraktığını ve şimdi İngiltere bankalarının bile sektöre önemli ölçüde maruz kaldığını belirtti. Merkez bankasında Finansal İstikrar Stratejisi ve Riskinden sorumlu yönetici direktör Breeden, çıkışa şunları söyledi: “Kurumsal yatırımcıların ne tuttuğu hakkında veri elde etme yeteneği bir zorluktur. Bu, Birleşik Krallık'ın tek başına çözebileceği bir şey değil." Tahmini 2,3 milyon İngiliz, iki yıl önce %73'ü anlamamasına rağmen, şu anda ortalama 300 £ veya her biri yaklaşık 395 $ olan kripto para birimlerine sahip.

İngiltere Merkez Bankası, Kripto Benimsemesinin Büyümesini Bekliyor.

İngiltere Merkez Bankası, perakende yatırımcılara yönelik riskteki artışın ve kurumsal hissedarların ilgisinin yakın gelecekte bunu çok daha yukarılara çekebileceğine inanıyor. Breeden, bu nedenle, bu endüstriyi düzenlemenin BoE için kritik olduğunu söyledi. “Birisi buna karşı borç aldıysa veya bazı kurumsal yatırımcılar bunu portföylerinde tutuyorsa, o zaman finansal istikrar otoritesi olarak bizim için önemli olan zincirleme etkileri elde edebilirsiniz” dedi. "Bu varlıklar finansal sistemin merkezine ne kadar yaklaşırsa, bu zincirleme etkilerin önemli olma olasılığı o kadar artar."

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ