İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, mevcut kripto varlıklarının tasarımları ve yapıları nedeniyle uzun vadede hayatta kalmasının pek olası olmadığını düşünüyor.

İngiltere Merkez Bankasından Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

İngiltere Merkez Bankası Başkanı Andrew Bailey, mevcut kripto varlıklarının tasarımları ve yapıları nedeniyle uzun vadede hayatta kalmasının pek olası olmadığını düşünüyor.

Birleşik Krallık merkez bankası yöneticisi, sağlam gizlilik özellikleri nedeniyle mevcut kripto para birimlerinin uzun vadede başarısız olacağına inanıyor.

BoE Başkanı, mevcut kripto varlıklarının uzun vadeli düzenleyici hayatta kalmayı sağlamak için gereken tasarım ve yapıdan yoksun olduğuna inanıyor.

Dünya Ekonomik Forumu'nun 25 Ocak çevrimiçi paneli "Dijital Para Birimlerini düzenleme" sırasında konuşan Bailey, kripto para birimlerinin uzun vadede şüpheyle burada kalıp kalmayacağı konusundaki bir soruyu yanıtladı.

Kripto varlıkları tarafından sağlanan işlem gizliliği, düzenleyiciler için hala bir endişe kaynağı

BoE yöneticisi, kripto varlıklarının sağladığı işlemsel mahremiyet seviyelerinin düzenleyiciler arasında bir endişe kaynağı olduğunu belirterek, "işlemler için bir gizlilik standardı" oluşturmanın kamu yararına olduğunu ileri sürdü.

Merkez bankaları CBDC'leri araştırmaya devam ediyor

BoE'deki herkes kripto para birimleri konusunda endişeli değil. Daha önce, BoE baş ekonomisti ve Para Politikası Komitesi'nin oturum üyesi Andy Haldane, kripto varlıkların 'yeni bir para düzeninin kilit bir bileşeni olabileceğini belirtti.

İngiltere Merkez Bankası, Avrupa Merkez Bankası, Hindistan Merkez Bankası ve diğerlerinin yanı sıra kendi fiat destekli dijital para biriminin gelişimini araştıran birçok merkez bankasından biridir. Çin Halk Bankası bir süredir dijital yuan için pilot uygulama yapıyor ve şu anda halka açıklanmaya çok yakın.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ