İngiltere'nin vergi, ödemeleri ve gümrük idaresi HM Revenue and Customs [HMRC] 'nin Bitcoin veya diğer kripto para ticaretine karışan suçluları tanımlayabilecek bir “kripto varlık blok zinciri analiz aracına” yatırım yapmak istediği bildiriliyor.

İngiltere’nin HMRC’si Siber Suçlularını ‘Blockchain Analiz Aracı’ Kullanarak Tanımlamayı Amaçlıyor

Vergi ve kara para aklamaktan kaçınmak için kripto para kullanan siber suçluların artan tehdidine yanıt olarak PublicTechnology, İngiltere Gelir ve Gümrüklerinin Ethereum ve Ethereum Classic, Bitcoin ve Bitcoin Cash, Ripple, Tether ve Litecoin’de yapılan şlemleri anlz edeceği belirtiliyor.

Buna ek olarak, vergi dairesi Monero, Zcash ve Dash gibi mahremiyet koinlerini de izleme yeteneğini geliştirebilecek bir ürünü de tercih edeceği vurgulanıyor:

“Bu kripto varlık işlemlerinin çoğu, blockchain olarak bilinen bir deftere kamuya açık olarak kaydediliyor. İşlemler genellikle halka açık olmasına rağmen, bunları üstlenen katılımcılar değildir.”

HMRC’nin araç için sözleşme değerinin 100.000 Sterlin veya 129.975 ABD doları olduğu bildirildi. Okunan resmi bildirimde belirtildiği üzere kripto varlık blok zinciri analiz aracının açıklaması şu şekilde:

“Kripto varlık işlemlerini bağlantılı işlemlere tanımlamak ve kümelemek ve kripto varlık servis sağlayıcılarına bağlı olanları tanımlamak için istihbarat toplama yöntemlerini destekleyecek bir araç sağlanması gerekiyor.”

HMRC'nin bildirdiği üzere,

“Başarılı servis sağlayıcı, ilgili kişilere, uygun varlıklara ve derin deneyime sahip olmalıdır. Kritik olarak, satıcıların kripto varlık takibi alanındaki uzmanlıklarını göstererek yeteneklerini sergilemelerini isteyeceğiz. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ