İngiltere hükümeti bir süredir kripto para birimi düzenlemelerini sıkılaştırma görüşmeleri arasında.

İngiltere’nin Kripto Girişimi, Bankacılık Lisansı İçin Başvurdu

İngiltere hükümeti bir süredir kripto para birimi düzenlemelerini sıkılaştırma görüşmeleri arasında. Bir rapora göre, son zamanlarda İngiltere merkezli bir girişim olan DAG Global, düzenleyici tedbirlere rağmen ülkenin ilk kripto para birimi bankası olmak için başvurdu.

Dijital bankacılık platformu, 2021'den itibaren kripto işletmeleri için banka hesapları sağlamak amacıyla önümüzdeki ay bankacılık lisansı başvurusunu yeniden göndereceğini söyledi.

Raporda, Mali Davranış Otoritesi [FCA] ve İhtiyatlı Düzenleme Otoritesi [PRA] daha önce kripto para birimi işletmeleriyle ilgili riskler konusunda uyarmış olmasına rağmen, bankaların kendilerine hizmet sunma konusunda aktif olarak cesaretlerini kırmadıklarını kaydetti.

DAG Global CEO'su Sean Kiernan yaptığı açıklamada “Başkalarını uzak tutan anlayış ve itibar riski eksikliği - bunun [ana akım finanstan] daha temiz bir sektör olabileceğini düşünüyoruz” diyor.

DAG Global firmasının bankacılık lisansı alma çabaları 2019'dan beri devam ediyor. Kiernan, bankanın Mayıs 2019'da ilk başvuruda bulunmasından bu yana İngiltere Finans düzenleyicileri, İhtiyati Düzenleme Kurumu ile birkaç "yapıcı diyalog" turu olduğuna inanıyor. Aynı şekilde Kiernan, şu ana kadar düzenleyicilerin hiçbir olumsuz tavır göstermediğini de belirtti.

Konuyla ilgili olarak DAG ticari genel müdürü Stephanie Ramezan da yorum yaptı:

 “Günlük olarak şirketler bize yaklaşıyor çünkü insanlar şu anda temel iş bankacılığı ihtiyaçlarını karşılamak için karşılaştıkları şeylerden bıkmış durumdalar.”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ