AB'nin şu anda yasama sürecinde ilerlemekte olan kripto varlıkları çerçevesi gibi, İngiltere'nin düzenleyici çabaları da ağırlıklı olarak stabil paralara odaklanabilir.

AB'nin şu anda yasama sürecinde ilerlemekte olan kripto varlıkları çerçevesi gibi, İngiltere'nin düzenleyici çabaları da ağırlıklı olarak stabil paralara odaklanabilir.

İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak'ın hükümetin önümüzdeki haftalarda kriptoyu düzenleme planlarını açıklayacağı bildiriliyor. (Leon Neal/Getty)

CNBC'ye göre, İngiltere hükümeti önümüzdeki haftalarda kripto endüstrisini düzenleme planlarını açıklamaya hazırlanıyor.

CNBC'nin Pazar günü isimsiz kaynaklara atıfta bulunarak bildirdiğine göre, ayrıntılar hala kesinleşmekle birlikte, düzenleyici rejim ağırlıklı olarak diğer varlıkların değerine sabitlenmiş kripto para birimleri olan stabilcoinlere odaklanacak.

Rapora göre, Birleşik Krallık Hazine Bakanlığı, ABD dolarına sabitlenmiş olan sabit para Gemini doları (GUSD) ihraççısı Gemini dahil olmak üzere birden fazla kripto firmasıyla yaklaşmakta olan düzenleyici paketi tartıştı.

Avrupa Birliği'nin kripto varlıkları için dönüm noktası niteliğindeki düzenleyici çerçevesi, şu anda bloğun karmaşık yasama sürecinden geçiyor, aynı zamanda stabilcoinlerin gözetimine büyük önem veriyor.

ABD Kongresi ayrıca, bu özel kripto para birimlerinin finansal istikrar için oluşturabileceği potansiyel riskler konusunda sabit paralar için özel düzenlemeler üzerinde çalışıyor.

Perşembe günü, İngiltere düzenleyicileri, kripto benimsemesinin finansal riskler oluşturduğuna dair endişeleri dile getiren bir rapor yayınladı.

Rapora göre, İngiltere Maliye Bakanı Rishi Sunak, İngiltere hükümetinin kripto için düzenleyici planlarını önümüzdeki haftalarda duyurmaya hazırlanıyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ