Birleşik Krallık'taki bir parlamento grubu olan Kripto ve Dijital Varlıklar Tüm Parti Parlamento Grubu, geçtiğimiz günlerde ülkenin kripto ve dijital varlık düzenlemesine yönelik mevcut yaklaşımını inceleyecek bir soruşturma başlattığını söyledi.

İngiltere Parlamento Grubu, Kripto Endüstrisi Oyuncularının Görüşlerini İstiyor

İngiltere'yi 'Kripto Yatırımın Küresel Evi' yapmak

Kripto ve Dijital Varlıklar Tüm Parti Parlamento Grubu (APPG) olarak bilinen Birleşik Krallık (İngiltere) parlamento komitesi, yakın zamanda ülkenin kripto ve dijital varlık sektörü hakkında bir soruşturma başlattığını söyledi. Soruşturma, ülkenin kripto ve dijital varlıkların düzenlenmesine yönelik mevcut yaklaşımına odaklanacak. Ayrıca İngiltere hükümetinin ülkeyi “küresel bir kripto yatırımı evi” yapma planlarını da inceleyecek.

Meclis grubu yaptığı açıklamada, önümüzdeki aylarda birkaç kanıt oturumu düzenleyeceğini söyledi. APPG, halka açık toplantılar yoluyla kanıt toplamanın yanı sıra, kripto operatörleri, düzenleyiciler ve endüstri uzmanları gibi sektördeki oyuncuların görüşlerine de açık olduğunu söyledi.

Soruşturma süresi sona erdikten sonra APPG, “önemli tavsiyeler içeren bir rapor hazırlayacağını ve bulgularını değerlendirilmek üzere Hükümetle paylaşacağını” söyledi. Rapor, Meclis'teki Hazine Seçme Komitesi ile de paylaşılacak.

Kripto Endüstrisi İçin Çok Önemli Bir Zaman

Kripto ve Dijital Varlıklar APPG başkanı Lisa Cameron, soruşturmanın başlatılmasıyla ilgili olarak şunları söyledi:

İngiltere Kripto sektörü, son yıllarda bir tür kripto para birimine veya dijital varlığa sahip olan kişilerin sayısı arttıkça tüketicilerden ve düzenleyicilerden artan bir ilgi gördü. Küresel politika yapıcılar da şimdi kriptoya yaklaşımlarını ve nasıl düzenlenmesi gerektiğini gözden geçirdiğinden, sektör için çok önemli bir zamandayız.

Cameron, grubun ayrıca İngiltere'nin kripto sektöründeki finansal suçlar ve reklamlarla ilgili endişelere de bakacağını da sözlerine ekledi. APPG ayrıca diğer yargı alanlarındaki düzenleyiciler tarafından atılan adımlara da bakacaktır.

Bu arada grubun bildirisinde, görüşlerini yayınlamak isteyen kişi ve kuruluşların gönderilerini 5 Eylül'e kadar e-posta yoluyla göndermeleri gerektiği belirtildi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ