İngiltere'nin Greater Manchester Polisi (GMP) Cuma günü yaptığı açıklamada, geçen yıl Temmuz ayında polis memurları tarafından karıştırılan uluslararası bir kripto dolandırıcılığından ele geçirilen yaklaşık 5,4 milyon dolarlık fonun gerçek sahiplerin

İngiltere'nin Greater Manchester Polisi (GMP) Cuma günü yaptığı açıklamada, geçen yıl Temmuz ayında polis memurları tarafından karıştırılan uluslararası bir kripto dolandırıcılığından ele geçirilen yaklaşık 5,4 milyon dolarlık fonun gerçek sahiplerine iade edildiğini duyurdu. Polis, “23 doğrulanmış kurbana dört milyon poundun üzerinde para iade edildi ve memurlar şu anda dünya çapında uluslararası kolluk kuvvetlerindeki ortaklarla birlikte bildirilen 127 başka iddiayı araştırıyor” dedi.

Daha Fazla El Konulan Fon, Hak Sahiplerine İade Edilecektir

Polis, “gerçek sahiplerine iade edilecek yedi milyon sterlin daha” kaydetti. Ancak duyuru, kurbanların polisten kripto para mı yoksa fiat para birimi mi alacaklarını belirtmiyor. Polis, istihbaratın büyük miktarlarda Ethereum içeren USB belleklerin keşfedilmesine yol açmasının ardından Temmuz 2021'de Greater Manchester Polisi Ekonomik Suç Birimi'nden uzman memurlar tarafından 22.25 milyon dolar (16 milyon sterlinden biraz fazlasına eşdeğer) ele geçirildi. . Polis, dünyanın dört bir yanından toplam 150 kurbanın birimde görevli memurlarla temasa geçtiğini de sözlerine ekledi.

İngiltere, ABD, Avrupa, Çin, Avustralya ve Hong Kong Merkezli Kripto Yatırımcıları Para Yatırdı

Polis, İngiltere, ABD, Avrupa, Çin, Avustralya ve Hong Kong merkezli kripto yatırımcılarının Binance Akıllı Zinciri kullanarak çevrimiçi tasarruf ve ticaret hizmeti olduğunu düşündükleri şeye para yatırdıklarını açıkladı. Ancak, dolandırıcılar daha sonra planın web sitesini kapattı ve fonları kendi hesaplarına aktardı. 23 yaşında bir erkek ve 25 yaşında bir kadın kripto dolandırıcılığı ve kara para aklama suçlarından tutuklandı, ancak daha fazla soruşturma için soruşturma altında serbest bırakıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ