İngiltere Premier Ligi kulübü Manchester City, kripto borsası OKX ile onu resmi kripto ortağı yapan bir anlaşma imzaladı.

İngiltere Premier Ligi kulübü Manchester City, kripto borsası OKX ile onu resmi kripto ortağı yapan bir anlaşma imzaladı. İngiltere Premier Ligi takımı Manchester City'nin web sitesinde yapılan duyuruya göre, kripto para borsası OKX artık kulübün resmi kripto ortağı. Futbol kulübü Manchester City, son on yılda dünyanın en büyük futbol takımlarından biri oldu ve bu dönemde sayısız şampiyonluk kazandı. Manchester City, İngiltere'nin ilk bölümü Premier Lig'in son şampiyonu.

 Manchester City, Resmi Kripto Ortağı Olarak OKX'i Memnuniyetle Karşılıyor

City Football Group COO'su Roel De Vries yaptığı açıklamada, "Spor dünyasına adım atmak isteyen Manchester City'nin Resmi Ortağı olarak OKX'i bugün ağırlamaktan mutluluk duyuyoruz" dedi. “Yeni ortaklık, ortak inovasyon, başarı güdüsü ve ilgili sektörlerimizin en ileri noktasında olma değerlerimizi uyumlu hale getiriyor. Farklı kitleleri hedeflemeye yönelik geniş ve kapsayıcı yaklaşımları, yaklaşımımızla yankılanıyor. Ortaklık boyunca birlikte çalışmayı dört gözle bekliyoruz.” OKX, şu anda 180'den fazla ülkede yaklaşık 20 milyon müşteriye hizmet veren önde gelen küresel kripto borsalarından biridir.

Futbol Kulüpleri Kripto Tokenleri Satarak Milyonlar Kazandı

Bu, bir kripto firmasının bir futbol takımıyla yaptığı ilk ortaklık değil. Birkaç futbol kulübü ve diğer spor takımları, “taraftar tokenları” çıkarmak için kripto firmalarıyla ortaklık kurdu. Geçen yıl, bir BBC raporuna göre, futbol taraftarları bu tür tokenlere 350 milyon dolardan fazla harcamıştı. Manchester City, Metaverse içindeki stadyumunun inşasını duyurduğu yılın başlarında kripto para birimi endüstrisine çoktan girmişti. Duyuruya göre anlaşma, bu yeni ortakların kripto borsasının kullanıcı tabanı için çeşitli özel deneyimler üzerinde işbirliği yaptığını görecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ