İngiltere Yatırım Birliği, finansal düzenleyicileri blok zinciri ile işlem gören fonları onaylamaya zorluyor. Dernek, web sitesinde 'Geleceğe Yatırım' başlıklı 32 sayfalık bir broşür yayınladı.

İngiltere Yatırım Firması, Blockchain Yatırım Fonu (BTF) Kurulmasını İstiyor

Birleşik Krallık'ta bir varlık yönetimi endüstrisi olan Investment Association, hükümete ve finansal düzenleyicilere, geleneksel hisselerin yerini alan dijital tokenlerle blok zinciri ile işlem gören fonları (BTF) onaylamaya çağırdı.

Ardından 7 Haziran 2022 tarihinde resmi internet sitesinde yayınlanan “Geleceğe Yatırım” başlıklı 32 sayfalık broşür ile bu adımı attılar.

Ayrıntılı olarak, ticaret organı hükümetin blok zincir teknolojisini kullanan yeni bir fon sınıfı oluşturmasını istiyor. Blockchain teknolojisinin yeni ürün ve hizmetlerin oluşturulmasını nasıl hızlandırdığını inceleyen yeni bir görev gücü oluşturulacak.

Ayrıca, son yatırımcılar için olası önemli maliyet tasarruflarının ve mevcut yatırım fonu alım satım prosedürlerinin basitleştirilmesinin mümkün olduğuna inanıyorlar.

Bildirilen kaynaklara göre, Investment Association CEO'su Chris Cummings, politika yapıcılar, düzenleyiciler ve yatırım sektörü katılımcılarının “yeniliği gecikmeden ilerletmek” için birlikte çalışmasının çok önemli olduğunu belirtti. Onun sözleriyle:

Daha fazla yenilik, Birleşik Krallık fon endüstrisinin genel rekabet gücünü artıracak ve yatırım deneyiminin maliyetini, verimliliğini ve kalitesini iyileştirecektir.

Ek olarak, Birleşik Krallık Hazinesi Ekonomi Sekreteri John Glen, düzenlemeyle ilgili olarak “dinamik” bir yaklaşıma ihtiyaç olduğu yorumunu yaptı. “Gerektiğinde düzeltip yeniden yazdığımız bilgisayar kodu gibi düzenleyici 'kod' açısından düşünmeliyiz” dedi.

Ayrıca, Birleşik Krallık hükümeti son zamanlarda kararında bir miktar esneklik sergiledi. Temmuz 2021'de, kripto varlık firmalarının bir kripto varlık transferinin lehtarının kişisel bilgilerini toplamasını zorunlu kıldılar. Ancak kamuoyunun talebi üzerine bu kararı iptal ettiler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ