Yakın zamanda ortaya çıkan bir denetim bildirimi, Birleşik Krallık'ın mali düzenleyicisinin kripto borsası Binance'in ajans tarafından etkin bir şekilde denetlenmeye "yeterli olmadığını" düşündüğünü gösteriyor.

Financial Times ilk olarak Mali Davranış Otoritesi (FCA) notunu bildirdi. Denetim bildirimi bu yılın 25 Haziran tarihli ve FCA'nın Binance'e getirmeyi planladığı kısıtlamaları açıklıyor. Bildirim, BK müşterilerine hizmet vermesine izin verilmediğini belirten kullanıcılar için bir bildirim yayınlamak da dahil olmak üzere, Binance'in son haftalarda gerçekleştirdiği bazı eylemlerin ayrıntılarını veriyor.

Bununla birlikte, Binance, çoğunlukla FCA'nın gerekli gözetimi sağlayamadığı için yargı alanındaki tüm faaliyetlerini durdurmak zorunda kalacak.

"Firma'nın bugüne kadarki taahhüdüne dayanarak, FCA, Firma'nın etkin bir şekilde denetlenmeye muktedir olmadığını düşünmektedir. Bu, Firma'nın karmaşık ve yüksek riskli finansal ürünler sunan küresel bir Gruba üyeliği bağlamında özellikle endişe vericidir. Tüketiciler için önemli bir risk oluşturuyor”


The Block'un daha önce bildirdiği gibi, endüstri uzmanları Binance'in yasaktan etkilenmemesini bekliyor. O sırada, bir kaynak, gerçekte yasağın FCA'nın açık deniz varlıklarının faaliyetleri üzerinde ne kadar az kontrole sahip olduğunu gösterdiğini söyledi. Birleşik Krallık'ta web sitesini engelleyemezler, bu da Binance'in yargı alanındaki faaliyetlerini etkili bir şekilde engellemek anlamına gelir, hatta bir yasak olsa bile.

Denetim bildiriminde, FCA ayrıca borsadan bilgi talep etti. Financial Times, düzenleyicinin firmanın geçmişte sağladığı bilgileri yetersiz bulduğunu ve bazı durumlarda "bilgi vermeyi reddetme" anlamına geldiğini bildirdi.

Binance, Cayman Adaları, İngiltere, Kanada ve Tayland'daki düzenleyicilerin tümü harekete geçtiği veya kripto borsası hakkında soruşturma başlattığı için bu yaz bir düzenleyici inceleme barajıyla karşı karşıya kaldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ