Bakan, dijital varlıkların suç amaçlı kullanımına ilişkin temkinli bir not verdi. İngiltere'deki perakende yatırımcılar, kripto türevlerini kullanmaya uygun değildir.

İngiltere

 Bakan, dijital varlıkların suç amaçlı kullanımına ilişkin temkinli bir not verdi. İngiltere'deki perakende yatırımcılar, kripto türevlerini kullanmaya uygun değildir.

İngiltere'nin dijital bakanı Chris Philp, yetkililerin ülkeyi dünya çapında en iyi kripto merkezi yapma kararını yeniden vurguladı. Ancak, suçluların bu dijital varlıkları dolandırıcılık için kullanma olasılığı konusunda endişe verici açıklamalarda bulundu. Philp bu açıklamaları Çarşamba günü Bloomberg radyosuna verdiği röportajda yaptı.

Bakan açıkladı; En iyi kripto oyuncularını ve projelerini İngiltere ve Londra'ya çekmek istiyoruz. Ancak vatandaşlarımızı koruma konusunda da temkinliyiz. Bu dijital varlıkların yasalara aykırı amaçlar için kullanılmasını istemeyiz. Örneğin, yasadışı finansal işlemler.

Nisan ayının başlarında, Birleşik Krallık Hazinesi, İngiltere'yi dünyanın en iyi kripto merkezlerinden biri yapma planlarını yineledi. Duyuru, kripto alanı için rahatlatıcı bir rahatlama oldu. Birçok üst düzey kripto oyuncusu, finansal düzenleyicinin kripto politikaları konusunda çok katı olduğunu iddia etti.

İngiltere Hazinesi, Perakende Yatırımcıları Kripto Türevleri Ticaretinden Men Ediyor

İngiltere Hazinesi, kripto oyuncuları için daha sıkı pazarlama önlemleri uyguluyor. Bu tür önlemlerden biri, perakende yatırımcıların kripto türevleri ticareti yapmasının yasaklanmasıydı. Son birkaç yılda, kripto alanında çok fazla dolandırıcılık oldu. Bununla birlikte, birçok analist, artan sayıda dolandırıcılık kripto projesi için yetkilileri suçladı.

Kripto pazarında uygun kripto düzenlemesinin olmamasının ana neden olduğunu söylediler. ABD'li bir düzenleyici, iki ay önce Anchorage Digital Bank'ı kara para aklamayı sağlamakla suçladı. Düzenleyici ayrıca, en iyi kripto borç verenin şüpheli şüpheli işlemleri bildirmediğini iddia etti.

Hem ABD hem de AB'nin kripto alanını denetleyen özel komiteleri var. Birincil amaçları, yasal olduklarından emin olmak için tüm kripto projelerini araştırmaktır. Daha sonra yasadışı olanları da yargılayabilirler. Yılın başından bu yana, kripto fiyatları düşüyor.

Yükselen faiz oranları ve en iyi kripto projelerinin çökmesi bu düşüşe katkıda bulundu. Terra ağ çöküşünün kripto piyasa değeri üzerinde büyük bir olumsuz etkisi oldu. 15 Haziran'da Bitcoin'in fiyatı neredeyse 20.000 doların altında işlem gördü. Aralık 2020'den bu yana ilk kez bu fiyat seviyesinde işlem görecek.

Philp ayrıca, Hazine'nin Birleşik Krallık'ı en iyi kripto merkezi yapma hedefine ulaşmak için Birleşik Krallık'taki diğer düzenleyicilerle birlikte çalıştığını belirtti. İngiltere Merkez Bankası, İhtiyati Düzenleme Otoritesi ve Mali Davranış Otoritesi, Philp tarafından bahsedilen üç düzenleyicidir.

Londra Borsası, Hisse Senedi Piyasasındaki Gerilemenin Ardından NASDAQ'dan Daha İyi Durumda

Philp, hisse senedi piyasalarındaki son geri çekilmelerden de bahsetti. Ona göre, Londra Menkul Kıymetler Borsası (LSE), New York'un NASDAQ'ından daha iyi performans gösteriyor.

"Londra Tech haftasında Pazartesi günü, bazı kurucular ve CEO'larla LSE'de listeleme konusunda sohbet ettim. Birçoğu bana hisse senedi fiyatının LSE'de değil de NASDAQ'da listelenmiş olsaydı daha da düşeceğini söyledi. Dolayısıyla, mevcut koşullar altında LSE'nin NASDAQ'dan daha iyi performans gösterdiğine inanıyorum."

İngiltere'nin tüm hisse endeksi, NASDAQ bileşik endeksinden altı kat daha az. Ancak İngiltere, LSE'yi daha rekabetçi hale getirmek için politikalarını yenilemeyi planlıyor. Böylece firmalar artık NASDAQ'da listeleme ihtiyacı hissetmeyeceklerdir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ