Barclays, kripto endüstrisindeki ünlü firmalardan biri olan Copper'dan hisse almaya karar verdi.

İngiltere

Bir iflas dalgası kripto para piyasasını alt üst etmeye devam ederken, Birleşik Krallık'ın en büyük bankası Barclays, kripto endüstrisindeki en tanınmış şirketlerden biri olan Copper'dan hisse satın almaya karar verdi.

Bu gelişme, 24 Temmuz 2022 Pazar günü Sky News tarafından yayınlanan bir raporda belirtildi. Raporda, İngiltere merkezli bankanın Copper için finansman turuna katılan yeni yatırımcılar arasında yer aldığı belirtildi. Kaynaklara göre Barclays, birkaç gün içinde sona erecek olan bağış toplama sürecinin bir parçası olarak "milyonlarca dolarlık" büyük bir yatırım yapacak.

Bir Bloomberg raporuna göre Copper.co, geçtiğimiz Kasım ayında kendisine 3 milyar dolar civarında değer verecek fonları toplamayı hedefliyordu. Şirket daha önce İngiltere'nin eski Maliye Bakanı Philip Hammond'ı kıdemli danışman olarak işe almıştı. Tiger Global, SoftBank Group ve Accel gibi diğer yatırımcılar 500 milyon dolarlık finansman turuna katılacak.

Özellikle Copper.co, kurumsal yatırımcılara dijital varlıklara yaptıkları yatırımlar için saklama, ana komisyonculuk ve takas dahil olmak üzere çeşitli hizmetler sunmaktadır. Dmitry Tokarev şirketi 2018'de kurdu ve şimdiden MMC Ventures, LocalGlobe ve Dawn Capital dahil olmak üzere birçok önemli küresel risk sermayesi şirketinden yatırım aldı.

Son zamanlarda, Three Arrows Capital Celsius ve Voyager Digital dahil olmak üzere büyük piyasa katılımcıları, kripto endüstrisine olan güveni sarsarak iflas başvurusunda bulundu veya müşterilerin fonlarına erişimini askıya aldı.

Celsius'un bazı eski çalışanları, suçlayıcı parmaklarını üst düzey yöneticilerine işaret ederek konuştu. Eski uyum direktörü Timothy Cradle, şirketin çok fazla yasa dışı yol izlediğini ve yatırımcıların fonlarını tehlikeye attığını iddia etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ