İngiltere'nin FCA'sı, Blockchain veri adli hizmetleri sağlayabilecek ve çalışanlarını kripto konusunda eğitebilecek bir şirket için bir ihale teklifi yayınladı.

İngiltere'nin FCA'sı, Blockchain veri adli hizmetleri sağlayabilecek ve çalışanlarını kripto konusunda eğitebilecek bir şirket için bir ihale teklifi yayınladı.

Birleşik Krallık'ın mali düzenleyicisi, dijital para birimi endüstrisi üzerinde daha iyi bir gözetim arayışında. Mali Davranış Otoritesi (FCA), blockchain veri adli hizmetleri sağlayabilecek ve çalışanlarını dijital para birimleri konusunda eğitebilecek bir şirket için bir ihale teklifi yayınladı. Mali gözlemci, dijital para birimi izleme yeteneklerini güçlendirmek için yarım milyon sterlin harcamak istiyor.

FCA, Dijital Para Birimi Endüstrisine Her Zamankinden Daha Fazla Dahil Oldu

FCA, dijital para birimi endüstrisine her zamankinden daha fazla dahil oldu. Geçmişte sadece yarım yamalak ve kayıt dışı şirketlere yönelik uyarılar yayınlarken, son aylarda daha aktif bir yaklaşım sergiliyor. 2020 yılında sektör için kara para aklamayla mücadele düzenleyicisi oldu. İki ay önce, FCA Başkanı Charles Randell, işe yaramaz pompa ve döküm tokenlerinin çoğaldığını söyleyerek endüstri üzerinde daha da fazla gözetim istedi. Mali gözlemci, dijital para birimi izleme yeteneklerini güçlendirmek için 670.000 dolar harcamak istiyor.

FCA, Kripto Varlık Blokzinciri Verilerinin Analizini Destekleyecek Hizmetler Arıyor

 Bir ihale teklifinde FCA, “kripto varlık blokzinciri verilerinin analizini desteklemek için uzman hizmetlere erişim” aradığını açıkladı.  Bu alanda uzmanlaşmış herhangi bir firmanın hizmetleri için “kripto varlık blok zinciri verilerinin sağlam ve verimli analizini destekleyebilecek ve kullanımda eğitim ve sürekli destek sağlayabilecek bir platforma erişim sağlayabilecek” hizmetleri için 500.000 £ (670.000 $) teklif etti. bu platformun." Düzenleyiciye göre, başarılı başvuru sahibinin odak noktası, dijital para birimleri aracılığıyla kara para aklama ve terörün finansmanı risklerini azaltan ve yöneten politikalar ve kontroller oluşturmak ve sürdürmek olacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ