İngiltere'nin Mali Gözlemcisi Mali Davranış Otoritesi, kripto para birimlerinin ve diğer yüksek riskli yatırımların pazarlanmasını engellemeyi planlıyor.

İngiltere'nin Mali Gözlemcisi Mali Davranış Otoritesi, kripto para birimlerinin ve diğer yüksek riskli yatırımların pazarlanmasını engellemeyi planlıyor.

İngiltere'nin Finansal Gözlemcisi Financial Conduct Authority, kripto para birimlerinin ve diğer yüksek riskli yatırımların pazarlanmasını engellemeyi planladığını, kripto reklamlarındaki ve ünlülerin onaylarındaki patlamanın ortasında gelen bir hareket olduğunu açıkladı. Finansal Davranış Otoritesi, değişikliklerin reklamlardaki risk uyarılarını güçlendireceğini ve yeni katılan veya bir arkadaşına öner bonusları gibi yatırım teşviklerini yasaklayacağını söyledi.

 

Tüketiciler, İçerdiği Riskleri Anlamadan Yüksek Riskli Yatırımlara Erişiyor.

2020'de koronavirüs pandemisinin başlamasından bu yana özellikle çevrimiçi ve sosyal medya aracılığıyla yapılan yatırım dolandırıcılıklarındaki artış, düzenleyiciyi Mart 2021'de sona eren yılda tüketici yatırım şirketlerinden gelen beş lisans başvurusundan birini reddetmek gibi önlem almaya sevk etti. Finansal gözlemci, çok fazla tüketicinin riskleri anlamadan yüksek riskli yatırımlara 'tıklayarak' ve eriştiğinden endişe ediyor” dedi. Planlanan kurallar, Bitcoin gibi kripto para birimlerinin yanı sıra kitle fonlaması, eşler arası anlaşmalar, mini tahviller ve spekülatif, likit olmayan menkul kıymetler de dahil olmak üzere kripto para birimleri gibi yüksek riskli yatırımları kapsar.

 

FCA Hareketi, Kripto Para Birimlerine Olan İlgi Arttıkça Geliyor.

FCA hareketi, kripto para birimlerine olan ilgi arttıkça geliyor. Dünya çapında giderek artan sayıda ünlü, kripto şirketlerini çevrimiçi olarak tanıtıyor ve bunun sonucunda bazılarının başı belaya giriyor. Reality T.V. yıldızı Kim Kardashian ve boksör Floyd Mayweather Jr. şu anda ünlülerin yatırımcıları bir kripto para tokeni tanıtımında yanlış yönlendirdiğini iddia eden bir ABD davasıyla karşı karşıya. Daha önce, İspanyol piyasa düzenleyicisi, Twitter ve Instagram hesaplarında kripto para borsası platformu Binance'i tanıttıktan sonra Kasım ayında futbol yıldızı Andres Iniesta'yı azarlamıştı. Gelişmekte olan teknolojiyi tanıtmak için öne çıkan diğer isimler arasında, kripto platformu Crypto.com'u tanıtmak için bir kampanya yürüten aktör Matt Damon da var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ