Bu yazımızda sizlere Injective Protocol (INJ) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Injective Protocol (INJ) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi INJ Coin

Bu yazımızda sizlere Injective Protocol (INJ) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

Injective Protocol (INJ) Nedir?

Injective Protocol, sürekli takas, vadeli işlemler ve spot ticaret gibi çok sayıda finansal üründe çapraz zincir türevleri ticareti için evrensel bir Merkezi Olmayan Finans (DeFi) protokolüdür.

Injective Zinciri, Ethermint (Tendermint üzerinde EVM) ile oluşturulmuş bir Cosmos SDK modülü olarak uygulanmaktadır. Cosmos, Ethereum ve diğer birçok katman-1 protokollerinde çapraz zincir türev ticaretini kolaylaştırmak için Tendermint tabanlı bir Proof-of-Stake kullanır.

Injective Protocol çarpışmaya dayanıklıdır ve önden çalışmayı önlemek için Doğrulanabilir Gecikme İşlevi (VDF) kullanır.

INJ, Injective Protocol’ün yerel varlığıdır ve aşağıdakiler gibi çok çeşitli işlevlerde kullanılır:

Protokol yönetişimi

Değişim ücreti değeri yakalama

Türev teminatlandırma

Likidite madenciliği

Stake etme

Injective platformu, kullanıcıların şunları yapmasını sağlar:

Sıfır gaz ücreti ile merkezi olmayan çapraz zincir türev ticaretinde yer alma.

Çok sayıda varlık için zincirler arası getiri oluşturmaya erişme.

Sadece bir fiyat beslemesiyle herhangi bir türev piyasası oluşturun ve ticaret yapın, böylece diğer borsalarda bulunmayan piyasalarda alım satım için daha fazla fırsat açma.

INJ Coin Nedir?

Injective Protocol, sürekli takaslar, vadeli işlemler ve spot ticaret gibi çeşitli finansal ürünler arasında çapraz zincir türevleri ticareti için evrensel bir DeFi protokolüdür.

Platform, hızlı bir çapraz geçiş oluşturmak için sabit bölgeler aracılığıyla hem Ethereum hem de Cosmos ekosistemlerini kullanır.

Injective, güvensiz, sansüre dirençli, herkes tarafından doğrulanabilir ve önden çalışmaya dirençli bir ağ oluşturmayı hedefliyor.

Injective Protocol, herkesin herhangi bir türev piyasası oluşturmasına ve ticaret yapmasına olanak tanıyan dikey olarak entegre bir altyapı sağlar.

Injective Protocol şu anda kalıcı takasları ve Fark Sözleşmesini (CDF'ler) desteklemektedir ve gelecekte diğer türevleri de destekleyecektir.

Injective Protocol’ün bazı temel unsurları şunları içerir:

Layer-2 merkezi olmayan türev ticareti: Injective, sıfır gaz ücreti alırken hızlı işlem hızları elde edebilir.

Herhangi bir piyasada ticaret: Injective, herkesin yalnızca bir fiyat beslemesi kullanarak herhangi bir türev piyasası oluşturmasına ve ticaret yapmasına izin verir, böylece diğer borsalarda bulunmayan piyasalarda alım satım için birçok fırsat açar.

Çapraz zincir ticareti ve getiri oluşturma: Injective, farklı katman-1 blok zinciri ağlarında çok çeşitli alım satım ve getiri oluşturma faaliyetlerini destekleyebilir.

Topluluk odaklı ağ yönetişimi: Injective'in ağı, yeni listelemelerin veya ağ değişikliklerinin hepsinin Merkezi Olmayan Otonom Organizasyon (DAO) yapısında oylandığı merkezi olmayan topluluğu tarafından yönetilecektir.

Likidite madenciliği teşvikleri: Injective'in topluluğu, sürekli büyümeyi teşvik etmek için yerel olarak ağa inşa edilen likidite madenciliği programları yoluyla değer yakalayabilecektir.

Injective Protocol (INJ) tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ