İnsan Hakları Vakfı Baş Strateji Sorumlusu, bitcoin'in “kitlesel sosyal dönüşüm” geçiren bir dünyada oyun kurmak için çok önemli bir role sahip olduğuna inanıyor.

İnsan Hakları Vakfı’nın Yöneticisi: Bitcoin’in Henüz Keşfedilmemiş Potansiyelleri Var

İnsan Hakları Vakfı Baş Strateji Sorumlusu, bitcoin'in “kitlesel sosyal dönüşüm” geçiren bir dünyada oyun kurmak için çok önemli bir role sahip olduğuna inanıyor. Başlıca merkezi olmayan kripto para biriminin, otoriter rejimlerin tam kontrolü elinde tuttuğu Venezuela gibi ülkelerde yararlı oldu. Hong Kong’daki protestocular da hükümetin gözetiminden kaçmak için kripto para birimine güveniyorlar.

“Bitcoin'in Etkisi İnternete Benzeyecek.”

İnsan Hakları Vakfı'ndan Alex Gladstein, Scoop Podcast'te konuşurken, bitcoinin insan yaşamındaki daha geniş etkisinin internetin sahip olacağına benzer olduğuna inandığını söyledi. Bilginin üretilmesi ve bilgiye erişim araçlarını merkezileştirmeyen teknoloji diye de ekledi.

Kripto Para Durgunluk Zamanında Önemli Bir Rol Oynuyor.

Birçok iktisatçı ve uzman, dünya çapında ekonomik durgunluğun 2008 yılına benzer şekilde kaçınılmaz olduğuna inanmakta. Enflasyonun muazzam olduğu Venezuela gibi ülkelerdeki fonlar için bitcoin kullanıyorlar. Aşırılar ve demagojiler iktidarda kalmaya devam ettikçe, tüm dünyadaki mevcut politik durum kargaşa içerisinde olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ