İnsanı yardımlar ve coinler

Kripto paraların her geçen gün kullanım alanları genişliyor. Hastaneler, oteller, lokantalar, bankacılık sektörü vs. liste uzuyor ve gidiyor. Ödeme yöntemleri, ödeme araçları bu kadar hızlı değişirken aslında toplumsal ve vicdanı bir minyon üstenen sivil toplum kuruluşları, dernekler ve devlet destekli yardım kuruluşlarında artık bu trende dahil olmasının zamanı geldi diye düşünüyorum. Yanlış anlaşılmasın bir blockchain projesi geliştirmelerini veya ICO yatırımı toplamalarını kastetmiyorum. Benim söylemek istediğim şey bağış toplama yöntemlerini çeşitlendirmek. Şimdi bu konu ile ilgile bir kaç tane önerim olacak.

1. Unicef ve Kızılay gibi kuruluşların BTC, ETH gibi coinlerle bağış kabul etmesi.

2. Bu kurumların İnternet sitelerinin de bulunan bir seçenek sayesinde web tarayıcı üzerinden madencilik yaparak bağış toplaması.

İnsanlar bilgisayarda işlerini yaparken web tarayıcıda üzerinde çalışacak ve bilgisayarın belirlenen düzeyde mining yapmasını sağlayacak "bağış yapmak isteyen kişinin bilgisayarının performansının % kaçının mining yapmak üzere ayırmak istediğini soran bir sistem."   bir bağış yöntemi hem maliyetsiz hemde kolay bir ödeme yöntemidir.

Peki siz mobil veya bilgisayarda film izlerken yardıma ihtiyacı olan bir insana hiçbir şey yapmadan sadece web tarayıcı üzerinden bir tık ile yardım etmek istemez misiniz?

Bu yazıyı yazarken amacım aslında insanların coinleri sadece zengin olmak için değil aynı zamanda dünyayı daha güzel bir hale getirmek için kullanabileceklerini de hatırlatmak istememem.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ