Minneapolis'teki Cup Foods'taki bir çalışan sahtekarlık iddiası için bir zenci bildirmeye çalıştığında Amerikan toplumunun geri alınmasının tüm gücü tetiklenmiş olabilir

İnsanlar Sosyal Sözleşmeden Çıkıyor: Trevor Noah Amerikan Toplumunun Parçalanması Üzerine

Barışçıl protestolar, süregelen şiddetli çatışmalar, göz yaşartıcı gaz, sokağa çıkma yasağı, mermi, tabancaları dolduran dükkan sahipleri ve ABD'li Amerikan ordusunu Amerikan vatandaşlarına karşı uygulamak için Ayaklanma Yasası'nı tehdit eden endişe verici bir normal ortaya çıkıyor.

Minneapolis'teki Cup Foods'taki bir çalışan sahtekarlık iddiası için bir zenci bildirmeye çalıştığında Amerikan toplumunun geri alınmasının tüm gücü tetiklenmiş olabilir, ancak bu telefon görüşmesi ve George Floyd'un beyaz bir polis memuru Derek Chauvin'in elindeki ölümü , çok daha büyük bir iş parçacığının bir kısmı.

Siyasi yorumcu ve TV sunucusu Trevor Noah, farklı parçaları çıplak bırakıyor ve daha sonra bunları tek tek derleyerek, nihai alevlere hızlı yönlendirme yerine başlangıçla başlayan kurallar  oluşturmak için olayların zaman çizelgesini oluşturuyor.

18 dakikalık bir video klipte, Noah kargaşaya hitap ediyor - buraya nasıl geldik? Sorusuna ise  görünüşte kafa karıştırıcı soruları cevaplayarak diyor.

Acımasız yağmalamanın George Floyd'un ölümü ile nasıl bir ilişkisi var? Bazı insanların polisi diğer insanlara karşı silahlandırması neden bu kadar kolay? Polis memurlarının hayatları için gerçekten korktukları için ölümcül güç kullanmaları olası değil mi?

 Nuh, pencereleri parçalayan, dükkanları soyan, cepheleri etiketleyen ve mümkün olduğunca fazla maddi hasar veren suçluların cezai eylemlerini savunmadan, toplumun ne olduğunu, temel sözleşmelerin nasıl çalıştığını ve yağma başlamadan çok önce kuralların neden durdurulduğunu açıklar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ