Blockchaincenter.net tarafından derlenen Google Arama Trendleri verilerine göre, Bitcoin'in arama ilgisi en yüksek Kenya ve Brezilya'dadır.

İnsanların Bitcoin

Blockchaincenter.net tarafından derlenen Google Arama Trendleri verilerine göre, Bitcoin'in arama ilgisi en yüksek Kenya ve Brezilya'dadır.

Dünya çapında kripto para birimi ilgisini gösteren interaktif bir harita, Bitcoin aramalarının en sık Afrika ve Güney Amerika ülkelerinde olduğunu ortaya koydu.

Blockchaincenter.net'te yayınlanan haritaya göre, Google Arama Trendleri verileri önde gelen kripto para biriminin Afrika'daki arama ilgisine egemen olduğunu gösteriyor.

Kenya'da BTC, Bitcoin Cash, Cardano, Dogecoin, Ethereum, Litecoin, Monero ve Tron dahil olmak üzere kripto ile ilgili tüm aramaların % 94,7'si Bitcoin için yapılıyor.

Buna karşılık, Nijerya ve Güney Afrika sırasıyla% 89.4 ve% 89 gibi yüksek oranlara sahipti.

Arama, Afrika'daki ülkelerin gelecekte kilit kripto oyuncusu olabileceğini gösteriyor. Daha önce Nijerya Temsilciler Meclisi konuşmacılarının Temmuz 2019'da kripto para birimleri için önemli bir yasal çerçeve çağrısında bulundukları bildirildi. Güney Afrika, kıtadaki internet kullanıcıları arasında en yüksek olan kripto sahipliğinin % 13'üne sahip.

 Bu yılın başlarında, ülkenin mali düzenleyicisi, kripto varlıkların ve sanal para birimleriyle ilgili faaliyetlerin artık düzenleyici sınırın dışında kalamayacağını iddia eden bir politika belgesi yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ