Baidu Veri Endeksine göre “Bitcoin” aramaları son otuz gün içinde önemli ölçüde arttı. Bu ilgi, yatırımcıların mevcut piyasa durumunu giderek Bitcoin'i dik bir indirimle alma şansı olarak gördüklerine dair diğer göstergelerle çakışıyor.

İnternette Bitcoin Aramaları Bu Sebepten Ötürü Yapılıyor

Baidu Veri Endeksine göre “Bitcoin” aramaları son otuz gün içinde önemli ölçüde arttı. Bu ilgi, yatırımcıların mevcut piyasa durumunu giderek Bitcoin'i dik bir indirimle alma şansı olarak gördüklerine dair diğer göstergelerle çakışıyor.

Shenliancaijing, Bitcoin sorgularının son otuz gün içinde Baidu'da % 183 arttığını gösteren bir rapor (Çince) yayınladı. Küresel ekonomik ortamdaki mevcut kargaşa göz önüne alındığında, bu ilgi şaşırtıcı değil.

Bitcoin aramaları da Google'da belirgin bir şekilde arttı. Son üç hafta içinde, Google Arama Trendleri'nde arama terimi olarak 29'dan 57'ye yükseldi. Amiral gemisi kripto para birimi, son olarak, fiyatının yılın en yüksek seviyesine ulaştığı Haziran ayında bu düzeyde bir ilgi yaşadı.

Piyasa değerinde olduğu gibi, Bitcoin'e halkın ilgisi son derece değişken. Genellikle fiyatlar yükseldiğinde yükselir. Bu durumda, halk fiyat düşükken satın alma şansını açıkça araştırıyor. R / bitcoin'de yayın yapan bir Redditor, Bitcoin satın almaya, satmaktan çok daha güçlü bir ilgi gösteren başka bir Google Trend karşılaştırması yayınladı.

Altcoin ve Bitcoin piyasaları yakından bağlantılı olsa da, tüketici ilgisi olan bu durum böyle olmayabilir. Örneğin, “Ethereum” ve “Ripple” gibi terimler için yapılan aramalar son zamanlarda artmamış durumda.

Halkın kripto para biriminde nerede durduğuna bakılmaksızın, küresel ekonomi ve COVID-19 patlak vermesinden ötürü şu anda tüm emtia piyasaları kaos halinde. Geçtiğimiz birkaç gün, Bitcoin'in geçen haftadan kalan kaybının bir kısmını geri kazandığını görmesine rağmen, bu kısa iyileşmenin sürüp sürmeyeceğini bilmek için henüz çok erken.

Bir indirimle satın alma ilgisi artıyorsa, faturalarını ödemek için hızlı paraya ihtiyaç duyan Bitcoin sahiplerinin sayısı da artıyor. İş kesintileri, modern çağda görülmeyen finansal stresler yaratıyor ve kâğıt para için kripto varlıklarını tasfiye etme eğilimi yakında sona ermeyecek. Diğer bir deyişle, insanlar pazarın normallik duygusuna devam edebilmesi için işe geri dönmeli.

 Yatırım yapmak için parası olanların uzun vadede zirveye çıkacakları konusunda çok az soru var. Arama motoru verileri, yaklaşmakta olan bir pazar toparlanmasının tek göstergesinden uzak. Blockchain geliştirme ve benimseme, kurumsal yatırımcıların ilgisi gibi baskı yapmaya devam ediyor. Dolayısıyla, yedek varlıkları olanların bu eşsiz pazar fırsatından yararlanmaya hazır olması şaşırtıcı değil.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ