Güney Koreli savcılar, do Kwon'un daha önce iddia ettiğinin aksine yetkililerle işbirliği yapmadığını söyledi.

Interpol, Terra Luna ve Terra Luna Classic

Güney Koreli savcılar, do Kwon'un daha önce iddia ettiğinin aksine yetkililerle işbirliği yapmadığını söyledi.
Kırmızı Bülten, dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinden Do Kwon'u tespit edilen her yerde tutuklamalarını ister.
26 Eylül Pazartesi günü erken saatlerde, Güney Koreli savcılar Interpol'ün Terra'nın kurucusu Do Kwon için kırmızı bülten çıkardığını doğruladı. Sonuç olarak Interpol, dünya çapındaki kolluk kuvvetlerinden Terraform'un şefini bulup tutuklamasını isteyecek.

Bu yılın başlarında, Terra ekosistemi, UST stablecoin'inin sabitlenmesinin kaldırılmasıyla çöktü. Bu, yatırımcıların servetinde 60 milyar dolardan fazla erozyona yol açtı. Savcılar, Kwon'un yatırımcıların parasını silmekle suçlandığını söyledi.

Güney Koreli savcılar, Terra'nın kurucusu Do Kwon ile birlikte beş kişiyi sermaye piyasası kanununun ihlaliyle ilgili suçlarla suçladılar. Bu yılın başlarında, Kwon Seul'den Güney Kore'ye taşınmış ve burayı Terraform Labs'ın üssü haline getirmişti. Ancak, 17 Eylül'den beri Singapur'da bulunduğu yer çok belirsiz. Singapur polisi, Kwon'un artık orada olmadığını doğruladı.

Bu ayın başlarında, Terra'nın kurucusu soruşturma ajanslarıyla işbirliği yapacağını söyledi. Kwon, Twitter ileti dizisinde şunları söyledi:

"Kaçak" veya benzeri bir şey değilim - iletişim kurmaya ilgi gösteren herhangi bir devlet kurumu için, tam bir işbirliği içindeyiz ve saklayacak hiçbir şeyimiz yok.

Kendimizi birden fazla yargı alanında savunma sürecindeyiz - kendimizi son derece yüksek bir dürüstlük çıtasında tuttuk ve önümüzdeki birkaç ay içinde gerçeği açıklamayı dört gözle bekliyoruz.

Ancak bir gün sonra Güney Koreli savcılar Do Kwon'un "işbirliği yapmadığını" ve "açıkça kaçak" olduğunu söyledi.

Terra Classic (LUNC) Tankları %10

Haberin hemen ardından Terra Classic'in (LUNC) fiyatı yüzde 10'dan fazla düştü. Basın saatinden itibaren, LUNC 0,000206 $ fiyat ve 1,26 milyar $ piyasa değeri ile işlem görüyor. Benzer şekilde, Terra'nın (LUNA) fiyatı da son 24 saatte yüzde 15 düştü.

LUNA tokenlerinin çöküşü aynı zamanda yüksek profilli kripto hedge fonu Three Arrows Capital'in çöküşüne yol açtı. Bu, piyasadaki diğer birkaç kripto borç vereni etkileyen kademeli bir etkiye yol açtı. İflasla karşı karşıya kalan kripto borç verenlerden bazıları Voyager Digital ve diğerleri.

Güney Koreli savcıların sözcüsü TechCrunch'a konuşan Kwon aleyhindeki bildirimin kripto endüstrisi için yanlış bir öncelik oluşturabileceğini ve yeniliği engelleyebileceğini söyledi. Bu, özellikle Terra kurucusu yatırımcıları ve müşterileri isteyerek dolandırmadıysa doğru olacaktır.

Terra stabilcoinin çöküşü de piyasada daha fazla düzenleyici incelemeye yol açtı. Geçen hafta, House of Financial Services Committee, Terra gibi algoritmik stablecoin'lerin oluşturulmasına ve çıkarılmasına iki yıllık bir yasak getirmek istediklerini belirten bir teklif yayınladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ