ABD merkezli yatırım bankası tam anlamıyla Almanya’ya çıkartma yaptı.

ABD merkezli yatırım bankası tam anlamıyla Almanya’ya çıkartma yaptı. Invesco, Bitcoin ETF (Borsa Yatırım Fonu) benzeri finansal ürünü için Almanyalı otoritelerden onayı aldı. Invesco’nun Bitcoin ETF’leri Deutsche Borse’de listelenecek.

Son günlerde Bitcoin türev ürünlerinin regüle olmuş menkul değerler borsasında listelenmeye başlaması dikkat çekiyor. Bu konuda ilk olumlu kırılma geçtiğimiz Ekim ayında yaşandı. ABD Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC) tarafından bir grup yatırım şirketinin Bitcoin ETF başvuruları onaylandı. Artık Bitcoin ETF’ler Nasdaq ve New York Borsası (NYSE) gibi önemli borsalarda işlem görüyor.

Ancak Invesco’nun Almanya’dan aldığı Bitcoin ETF onayı, ABD merkezli ETF’lerden teknik anlamda ayrışıyor. Invesco Almanya’dan spot ve fiziksel bazlı Bitcoin ETF’leri için onay aldı. ABD merkezli ETF’ler ise future (vadeli) bazlı ETF idi.

Spot bazlı Bitcoin ETF’lerin ise future bazlı ETF’lerden daha fazla talep göreceği tahmin ediliyor.

Avrupa Birliği ve Almanya’da Bitcoin ve kripto paralar lehine önemli açılımlar yaşanıyor. Son açılım ise AB ülkelerinin Bitcoin ve kripto paraları kucaklamaya hazır olduklarını gösteriyor.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ