Amerikan yatırım yönetimi şirketi Invesco, fiziksel olarak Bitcoin tarafından desteklenen yeni bir Borsada işlem gören Ürün (ETP) ortaya çıkardı.

Amerikan yatırım yönetimi şirketi Invesco, fiziksel olarak Bitcoin tarafından desteklenen yeni bir Borsada işlem gören Ürün (ETP) ortaya çıkardı.

Yatırım yönetimi firması Invesco, CoinShares Bitcoin Saatlik Referans Oranı endeksini izleyen yeni bir fiziksel destekli Bitcoin ETP'yi açıkladı . Invesco Physical Bitcoin ETP'nin yıllık %0,99 sabit ücreti vardır. BTC, Birleşik Krallık'ın Mali Davranış Otoritesine (FCA) kayıtlı Birleşik Krallık merkezli bir saklama kuruluşu olan Zodia Custody tarafından tutulacaktır. Bu, Birleşik Krallık'taki en eski BTC ETP'lerinden biridir ve ülke yetkilileri kripto piyasası konusunda oldukça tereddütlü olduğu için bir sürpriz olarak geliyor.

Invesco Dijital Borsa Xetra'da Borsada İşlem Gören Bir Not Olarak Piyasaya Sürdü

Invesco ayrıca bu ürünü, Alman Borsa Operatörü Deutsche Boerse'nin işlettiği dijital borsa Xetra'da Borsada işlem gören bir Senet (ETN) olarak piyasaya sürdü. ETN'ler bir tür ETP'dir ve bu ürün BTIC sembolü altında işlem görür ve CoinShares Bitcoin Saatlik Referans Oranı endeksini takip eder. Bu aynı zamanda Alman Mali Makamları tarafından da tescil edilmiştir. Bitcoin, bu yıl diğer büyük altcoinlerle birlikte büyük bir büyüme yaşadı.

“Fiziksel Bitcoin Daha Gözlemlenebilir Bir Piyasadır.”

Fiziksel Bitcoin desteğinin çekilişinden bahseden Invesco ETF'ler ve Endekslenmiş Stratejiler Başkanı Gary Buxton, “Fiziksel Bitcoin daha gözlemlenebilir bir pazardır. Endişelerimizden biri, sentetik likiditenin derinliği ve bunun zaman içinde değerlemelere ne yapabileceğiydi ve bu bizim için tamamen rahat olmadığımız bir şeydi.” Invesco ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nde şimdiye kadarki en büyük hamlesi olan bir Bitcoin ETF'si başlatmak için çalışıyor ve bunu yapmak için Galaxy Digital ile ortaklık kuruyor. ABD, ProShares ve VanEck dahil olmak üzere bu yıl birkaç Bitcoin vadeli ETF'sinin onaylandığını gördü. Şaşırtıcı bir şekilde, Hindistan'ın Menkul Kıymetler Düzenleyicisi, ülkedeki düzenleyici belirsizliğe rağmen bir Invesco kripto ETF'sini de onayladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ