Cardano'nun arkasındaki önde gelen blockchain araştırma ve geliştirme şirketi IOHK, bugün Hyperledger konsorsiyumuna katıldığını duyurdu.

IOHK, Kurumsal Blok Zincirinin Benimsenmesini Teşvik Etmek İçin Hyperledger Konsorsiyumuna Katıldı

Cardano'nun arkasındaki önde gelen blockchain araştırma ve geliştirme şirketi IOHK, bugün Hyperledger konsorsiyumuna katıldığını duyurdu.

Hyperledger, kurumsal düzeyde blockchain dağıtımları için kararlı çerçeveler, araçlar ve kütüphaneler geliştirmeye odaklanan açık kaynaklı bir topluluktur. Proje, finans, bankacılık, teknoloji ve diğer sektörlerde sektör liderleri de dahil olmak üzere 250'den fazla üye şirketi içermektedir.

Bu konsorsiyumun bir parçası olmak, IOHK'nın bu blockchain topluluğundaki diğerleriyle işbirliği yapmasını ve ayrıca ürün mimarisini iyileştirme ve böylece birlikte çalışabilirliğini daha da genişletme fırsatı sunuyor. Ayrıca IOHK’nın kurumsal blockchain çözümlerinin geliştirilmesi ve halihazırda uluslararası olarak yaptığı çalışmaları hükümetler ve şirketler ile bilgilendirecektir. Hyperledger şemsiyesinin kullanılması, IOHK’nın birlikte çalışabilir çerçevesinin görünürlüğünü sağlayacak ve bileşenlerini paylaşacaktır.

IOHK, açık kaynaklı yazılım ve merkezi olmayan ağların prensipleri üzerine kurulmuştur ve hiçbir zaman teknolojik gelişmeleri patentlemek istemez. Bu nedenle, Hyperledger gibi bir konsorsiyuma katılmak, IOHK Baş Teknik Sorumlusu Romain Pellerin tarafından belirtildiği gibi doğal bir uyumdur:

 “IOHK, bir topluluğun genel başarısının büyük ölçüde işbirliği yeteneğine bağlı olduğuna inanıyor. Bu felsefeyi paylaşan ve daha iyi bir endüstri ve daha açık, erişilebilir bir dünya yaratmak için blockchain'i kullanmaya çalışan bir organizasyonda yer almak harika. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ