Bu yazımızda sizlere IOST (IOST) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

IOST (IOST) Nedir? İşte Tüm Detaylarıyla Kripto Para Birimi IOST Coin

Bu yazımızda sizlere IOST (IOST) Nedir? sorusunun cevabını verecek ve projenin detaylarıyla ilgili bilgilendirmeler yapacağız.

IOST (IOST) Nedir?

IOST, "Proof of Believability" ("PoB") consensus algoritmasına dayalı merkezi olmayan bir blok zinciri ağıdır. Projenin misyonu, "merkezi olmayan bir ekonominin güvenlik ve ölçeklenebilirlik ihtiyaçlarını karşılayan çevrimiçi hizmetler için mimari" oluşturmaktır.

IOST, Aralık 2017'de özel bir token satışı yoluyla 35 milyon dolar topladı ve ana ağı Şubat 2019'da başlatıldı. O zamandan beri, IOS ağında birden fazla merkezi olmayan uygulama oluşturuldu.

Temel özelliklerinden bazıları şunlardır: Verimli Dağıtılmış Sharding (EDS, yani bir parçalama şeması), TransEpoch (işlem çalışabilirliğini korurken çağ geçişleri sırasında doğrulayıcılardan parçalara atamayı sağlamanın bir yolu), Atomix (iki aşamalı bir parçalar arası protokol Bizans protokollerindeki işlemlerin atomikliğini doğrulamak için), Proof-of-Believability (PoB) algoritması (bir Bizans konsensüs protokolü) ve Micro State Block (MSB) (doğrulayıcılar için depolama ve önyükleme maliyetlerini en aza indiren bir mekanizma).

IOS sisteminde, IOST tokenleri tüm işlemler ve komisyon ücretleri için değişim aracı olarak hizmet eder.

IOST Coin Nedir?

Hizmetlerin İnterneti tokenın kısaltması olan IOST, Hizmetlerin İnterneti için kurumsal düzeyde bir blockchain sistemidir. Platform, Hizmet olarak bir Blok Zinciri sağlayarak kitlesel olarak benimsenmeye hazır olan blok zinciri teknolojisine odaklanmıştır.

Mikro Durum Bloğu ("MSB"): doğrulayıcılar için depolama ve önyükleme maliyetlerini en aza indiren bir mekanizma.

Etkili Dağıtılmış Parçalama ("EDS") (test aşamasındadır): İstemci-sunucu rasgelelik temizleme mekanizmasının ve kriptografik sıralama yoluyla lider seçiminin bir kombinasyonu yoluyla parçaları yeterince büyük ve güçlü bir önyargıya dayanıklı hale getiren bir parçalama şeması.

TransEpoch (test ediliyor): işlemin çalışabilirliğini korurken çağ geçişleri sırasında doğrulayıcılardan parçalara atamayı güvence altına alır.

Atomix (test ediliyor): Bu iki aşamalı parçalar arası atomik kesinleştirme protokolü, Bizans ayarlarında işlemin atomikliğini garanti eder.

Misyonu, "blockchain hizmetlerinin geleceği için temel mimari" haline gelmektir. Rakiplerine kıyasla IOST'u farklılaştıran üç temel faktör şunlardır:

Doğrulama süreci: Her gün 1.000'den fazla blok üreticisine sahip olabilen dönüşümlü komite.

Daha yüksek verim: Testnet'te IOST, PoB Konsensüs Mekanizması ve 6 adede kadar parçayla halihazırda 7.000-8.000 TPS'ye (ETH, NEO ve Cardano'dan daha yüksek) ulaştığını iddia ediyor.

Geliştirici dostu: IOST ekibi, daha hızlı bir sanal makine sağlamaya ve geliştiricilerin Javascript, Python veya Go kullanarak geliştirme yapmasını kolaylaştırmak için SDK'lar sunmaya odaklandı.

IOST, IOST ağının yerel varlığıdır. IOST tokenının bazı kullanım durumları şunları içerir:

IOST platformunda hizmet sağlayıcılar ve traderlar tarafından sağlanan hizmetler ve mallar için ödeme.

Yerel akıllı sözleşmeleri yürütmek için ücretler ve komisyonlar için ödeme.

İşlemleri işleme ve depolama alanı gibi paylaşılan kaynakları kullanma.

Ağ kaynaklarına katkıda bulunmanın ödülü olarak ödeme.

Diğer üçüncü taraflarca verilen IOST ağ tokenları için değişim.

IOST (IOST) tokenı Binance’te işlem görüyor. Binance’te bu linkten hesap açarak %10 komisyon indirimi kazanabilirsiniz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ