IOTA Vakfı'nın odaklandığı iki ana konu, ShimmerEVM'nin yanı sıra IOTA 2.0'ın piyasaya sürülmesidir.

IOTA 2.0 İnç Daha Yakın ve SMR Bugün Bu Milyar Dolarlık Borsada Listelenecek - Fiyat Fırlayacak Mı?

IOTA Vakfı'nın odaklandığı iki ana konu, ShimmerEVM'nin yanı sıra IOTA 2.0'ın piyasaya sürülmesidir.
Shimmer ağının yerel kripto para birimi SMR belirteci yakında dünyanın en büyük kripto borsalarından biri olan BitPanda'ya geliyor.

IOTA Vakfı'ndaki ekip, bazı önemli gelişmeler üzerinde aktif olarak çalışıyor ve IOTA 2.0'ın lansmanı muhtemelen yılın ikinci yarısında gerçekleşecek. 2023 yılının başından bu yana IOTA'da heyecan verici bazı gelişmeler yaşanıyor.

Önemli gelişmelerden biri, merkezi olmayan bir finansal ekosistem olmayı ve piyasadaki diğer ölçeklenebilir blockchain platformlarıyla rekabet etmeyi amaçlayan Shimmer ekosistemi ile uyumludur.

Shimmer blok zinciri, temel olarak, yeni inovasyonları ve deneyleri IOTA ana ağına aktarmadan önce denemek için bir test ağı görevi görür. Böylece Shimmer, IOTA'nın teknik yol haritasını test edecek ve onaylayacak. Tüm temel protokol yükseltmelerini ve işlevsellik yükseltmelerini test edecektir.

Şu anda, IOTA'daki ekip, GoShimmer test ağını tamamlamanın yanı sıra ShimmerEVM'nin lansmanı üzerinde çalışmaya odaklanıyor. ShimmerEVM, ağ yardımcı programını DeFi, NFT'ler ve çok daha fazlası için önemli ölçüde iyileştirmeyi amaçlamaktadır. Ayrıca Layer 1 ve Layer 2 arasında verimli değer aktarımını da sağlayacaktır.

Diğer akıllı sözleşme ağları arasında Shimmer ağı, uygulama için en düşük ücrete sahip ağ olmayı hedefliyor. ShimmerEVM lansmanının ardından, IOTA 2.0 lansmanı, hattaki bir sonraki büyük şey. IOTA 2.0, IOTA blok zinciri için önemli ölçüde geliştirilmiş belirteçler sağlayacaktır.

Shimmer'ın Yerel Kripto Para Birimi SMR Tokeni

Shimmer ağının kendi yerel tokeni SMR'si vardır ve akıllı sözleşme zincirlerinde yürütme ücretlerinin ödenmesi için kullanılacaktır. Son gelişmede, SMR tokeni en büyük kripto para borsalarından biri olan BitPanda'ya geldi. Bu gelişme muhtemelen SMR belirteçlerine devam eden büyük likidite sağlayacaktır.

#Shimmer'a kadar sadece bir uyku daha!

— Bitpanda (@bitpanda) 6 Mart 2023

IOTA'nın lider geliştiricisi Dominik Schiener de bu gelişmeyi övdü ve şunları kaydetti:

Pırıltılı @bitpanda'ya geliyor. Avrupa'nın (ve Dünyanın) önde gelen Kripto yatırım platformlarından birinin kullanıcılarına $SMR sunmasından dolayı çok heyecanlıyım.

IOTA ve Ortakları

IOTA Vakfı, eşler arası elektrik enerjisi paylaşımı ve karbon kredileri ve sürdürülebilir çözümler gibi bazı çığır açan girişimler için bazı önemli küresel firmalarla birlikte çalışıyor.

Yakın zamanda IOTA, geleceğin dijital şehirlerine sürdürülebilir enerji sağlamak için Dell Technologies ile el ele verdi. ISS özellikli bir altyapıyla Dell, kentsel mobilite ortamını dönüştürmeyi ve etkili trafik yönetimi için uygun maliyetli yollar sunmayı planlıyor. Çözüm, özel bir bilgi işlem ortamında çalışan analitik, video kaydı ve kontrol merkezi modülleri ile birleşik bir yaklaşım benimsiyor.

Ayrıca IOTA ve Dell, açık kaynaklı bir proje olan Project Alvarium üzerinde de çalışıyor. İki oyuncu, uygulamalar, endüstriler ve işletmeler için güven ve veri sağlamaya odaklanacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ