Shimmer ekibi, son birkaç haftadır küçük sürümleri test ediyor ve geliştiriyor, böylece ShimmerEVM test ağının lansmanı için hazırlanıyor.

IOTA: Akıllı Sözleşmeler Ekibi, Wasp Düğümünü Geliştirdi ve ShimmerEVM

Shimmer ekibi, son birkaç haftadır küçük sürümleri test ediyor ve geliştiriyor, böylece ShimmerEVM test ağının lansmanı için hazırlanıyor.

SoonLabs, BUILDAVERSE platformunu ShimmerEVM Beta ile test etmenin heyecanını yaşıyor.

IOTA Vakfı, geçen yıl Eylül 2022'de Shimmer Network'ü başlattığından beri ekip, Shimmer ekosistemindeki yeni gelişmeler üzerinde çalışıyor. Son gelişmelere göre ekip, Ethereum Virtual Machine (EVM) ile uyumlu olacak ShimmerEVM'nin lansmanı üzerinde çalışıyor.

Son zamanlarda, IOTA Vakfı'nda mühendislik ve akıllı sözleşmeler direktörü olan Dave de Fitjer, IOTA akıllı sözleşmelerinin lansmanı ve ShimmerEVM testnet'in lansmanı ile ilgili önemli güncellemeleri paylaştı.

Fitjer, IOTA akıllı sözleşmelerinin arkasındaki ekibin, ShimmerEVM test ağını güvenle başlatabilecekleri rahat bir duruma gelmek için Wasp düğümünü geliştirdiğini belirtti. IOTA yöneticisi ayrıca, ekibin geçen hafta birkaç küçük sürümü test etmek ve iyileştirmek için önemli miktarda zaman harcadığını da sözlerine ekledi.

Geçen Cuma, "başarıyla tamamladığımız bir çoklu doğrulayıcı kümesini çalıştıran ve sürdüren ekip çapında bir test" gerçekleştirdiler. Bu testin bulgularına göre ekip, ShimmerEVM test ağını başlatmadan önce birkaç düzeltme üzerinde çalışıyor olacak. Daha sonra, birkaç topluluk projesinde, test ağı büyük kapsamlı testlerden geçecektir.

Fitjer, ağın kararlılığı ile test ağını herkesin denemesi için açacaklarını sözlerine ekledi. "Bununla sağlanacak tüm yeni şeyleri ve bir süredir geliştirilmekte olan tüm güzel topluluk projelerini denemeyi sabırsızlıkla bekliyorum!" ekledi.

SoonLab'in BUILDAVERSE'ı ShimmerEVM İçin Hazırlanıyor

IOTA ağı üzerine inşa edilmiş birkaç topluluk projesi de ShimmerEVM'nin lansmanını bekliyor. ShimmerNet'in baş yazarı Dominik Schiener kısa süre önce ekibinin ShimmerEVm üretimine hazır hale getirmek için birçok test yaptığını belirtti.

Fitjer, ShimmerEVM test ağının lansmanından önceki son düzeltmeler üzerinde çalıştıklarını duyurur açıklamaz, IOTA'nın merkezi olmayan Shimmer Ağı üzerinde çalışan SoonLabs, heyecanını toplulukla paylaştı. SoonLabs, en son tweet'inde, acımasız bir 2022'den sonra, güçlü temellere sahip projelerin abartıdan daha fazlasını inşa etmeye odaklandığını belirtiyor. Ana projesi BUILDAVERSE'in ipuçlarını veren SoonLabs, ShimmerEVM Beta'daki gelişmeleri yakından izlediklerini kaydetti.

Herkes 2022'nin dalgalı ve vahşi sularını atlatamadı. Ancak güçlü duran ve yutturmaca yerine #İNŞA etmeye, hızlı para yerine uzun vadeli değere odaklanan projeler, BİZİM geleceğimiz parlak. ShimmerEVM Beta artık görüş alanımızda, bu yüzden önümüzdeki daha iyi, güneşli günlere ve LFGO'ya hazırlanalım! pic.twitter.com/JnLWaAJYzX

— Yakında Laboratuvarlar | Soonaverse.com (@soon_labs) 31 Ocak 2023

SoonLabs'ten BUILDAVERSE, modüler bir Web3 platformu işletim sistemi ve bireyleri, işletmeleri, şirketleri, STK'ları vb. birbirine bağlayan bir Hizmet Olarak Ekosistemdir. Soonaverse'in beyaz etiketli bir platformudur. Daha büyük BUILDAVERSE platformu, kullanıcıların "Verse" adlı topluluklar oluşturmasına yardımcı olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ