IOTA Vakfı, AB blok zinciri Ticari Öncesi Tedarikin 2A Aşamasının testini başarıyla tamamladı.

IOTA, Avrupa Komisyonu

IOTA Vakfı, AB blok zinciri Ticari Öncesi Tedarikin 2A Aşamasının testini başarıyla tamamladı.
Faz 2B'de IOTA, tokenleştirme ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere IOTA Stardust çözümünün saha testini tamamlayacak.

Son birkaç aydır, IOTA blok zinciri ağı, blok zinciri hizmetlerini Avrupa'ya getirmek için Avrupa Komisyonu ile yakın bir şekilde çalışıyor. En son gelişmede, AB blok zinciri Ticari Öncesi Tedarikin 2A Aşamasının zorlu testini tamamladılar.

Sonuç olarak, IOTA vakfı şimdi dağıtılmış defter çözümünü tüm Avrupa'da büyük ölçekte uygulamanın bir sonraki aşamasına geçecek. Avrupa Blok Zinciri Ticari Öncesi Tedarik (PCP) olarak adlandırılan bu sonraki aşama, gelecekte ağ kapasitelerini iyileştirmek ve Avrupa Blok Zinciri Hizmetleri Altyapısının (EBSI) kullanım durumlarını geliştirmek için yeni blok zincir teknolojilerinin geliştirilmesinin ve test edilmesinin mümkün olup olmadığını test edecek. .

Burada EBSI, Avrupa Ekonomik Bölgesi'ndeki işletmeler, kurumlar ve bireyler arasında doğrulanmış bilgi akışını sağlamak için altyapı platformu olarak hizmet verecek. Avrupa Blockchain Ortaklığı, Avrupa topluluğu genelinde dağıtılmış bir defter ağı oluşturmak amacıyla EBSI'yi 2019'da kurdu.

Bireyler, hükümetler ve işletmeler arasındaki sınır ötesi hizmetler için dağıtılmış defterden yararlanmayı planlıyorlar. EBSI'nin amacı, sınır ötesi hareketliliği geliştirmek, AB düzenlemelerine uygunluğu sağlamak, kaynak israfını azaltmak ve ayrıca dijital hizmetleri daha güvenilir hale getirmek için teknoloji merkezlerinin ve projelerin büyümesini teşvik etmektir.

IOTA Vakfı'nın Güçlü Geçmiş Geçmişi

Avrupa Komisyonu, IOTA Vakfı'nın önceki projeleri uygulamada güçlü bir geçmişe sahip olduğunu belirtti. IOTA Vakfı'nın EBSI'nin 2A Aşaması olan "Prototip Geliştirme ve Laboratuvar Testi" görevlerini uygulamada başarılı olduğunu da sözlerine ekledi.

Son altı ayda, IOTA Vakfı iki kullanım senaryosunun ilk prototip versiyonlarını denedi:

*Yaratıcı çalışma için Fikri Mülkiyet Haklarının sınır ötesi yönetimi.
*Dijital atık geri dönüşümü ve elektrikli araç aküleri için Dijital Ürün Pasaportları.
Avrupa Komisyonu, değerlendirmelerinde IOTA'nın sürdürülebilirliğini, verimini, ölçeklenebilirliğini, teknik olgunluğunu, güvenliğini ve ticari uygulanabilirliğini de gözden geçirdi. Geliştirme hakkında konuşan IOTA Vakfı'nın Kurucu Ortağı ve Başkanı Dominik Schiener şunları söyledi:

IOTA ekibinin son altı ayda bir araya getirdiği çalışmalardan gurur duyuyorum ve bu heyecan verici projenin bir sonraki aşaması için seçilmemiz için heyecanlıyım. Dağıtılmış defter teknolojisini Avrupa pazarına getirmek, tutkulu olduğumuz bir konu.

IOTA teknolojisi zaten EBSI ile aynı temel değerleri paylaşıyor, bu nedenle bu test süreci boyunca bunun çok doğal bir uyum olduğunu hissettik. Dağıtılmış defter teknolojisini Avrupa pazarına getirme becerimize çok güveniyoruz ve bir sonraki aşamayı sabırsızlıkla bekliyoruz.

Şimdi, IOTA Vakfı, "Nihai Çözüm Geliştirme ve Saha Testi" olarak adlandırılan 2B Aşamasına ilerleyecek. Burada, tokenleştirme ve akıllı sözleşmeler dahil olmak üzere IOTA Stardust çözümünün saha testini tamamlayacak. IOTA, EBSI 1.0 ile birlikte çalışabilirliği test ederken, Faz 2A'da başlayan kullanım durumlarını daha da genişletecek.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ