Shimmer topluluğu, yerel SMR tokenlerinin dağıtımıyla şeffaflığı nasıl sağladıklarını açıklıyor.

IOTA: Bu nedenle, Shimmer

Shimmer topluluğu, yerel SMR tokenlerinin dağıtımıyla şeffaflığı nasıl sağladıklarını açıklıyor.
1,8 milyar tokenlik toplam SMR token arzının %80'i dolaşımdaki arz olarak hareket ederken, %20'si bir ekosistem fonu olarak toplulukta kalır ve yalnızca DAO onayı ile kullanılabilir.

Shimmer blockchain ağı, geçtiğimiz Eylül 2022'de piyasaya sürüldüğünden bu yana, birden fazla projenin anında katılmasıyla platformda güçlü bir etkinlik gördü. Shimmer, birden fazla yenilik ve IOTA'ya gelen yeni projeler için test ortamı görevi gören, IOTA ekosisteminin topluluğa ait bir Katman-1 hazırlama ağıdır.

Son zamanlarda, Shimmer ağının arkasındaki ekip, yerel SMR tokenlerinin dağıtımı konusunda netleşti. Son birkaç ayda Shimmer'ın SMR tokenlerini kilitlenme, gizli tahsisat veya VC'ler olmadan dağıttığını kaydetti. Böylece Shimmer, herkesin ağa katılması için eşit bir fırsat vermiştir.
Shimmer, topluluğun sürdürülebilir uzun vadeli bir ekosistem oluşturmaya odaklandığını da sözlerine ekledi. Böylece, tüm katılımcılar arasında uyumlu teşvikler ve fırsatlar sunar. Bu, ağın büyümeden herkesin faydalanacağı şekilde sağlıklı ve canlı kalmasını sağlayacaktır.

Shimmer, yerel $SMR tokenlerinin sürdürülebilir ve uzun vadeli tokenomiklerle gelmesini sağladı; burada SMR tokenlerinin enflasyonsuz sabit bir arzı olacak. Shimmer ekosisteminde ve ShimmerEVM'de, SMR tokenleri, Shimmer ekosisteminde bir değişim aracı olarak kullanılan birincil varlık olmaya devam ediyor.

Ayrıca, ShimmerEVM içindeki herhangi bir işlem ve işlem için SMR token gas ücreti olarak kullanılmaktadır. Ayrıca, SMR aynı zamanda Shimmer topluluğu için onu daha önemli kılan on-chain oylama için yönetişim tokenidir.

Shimmer Tokenomics'i Anlamak

Temmuz 2022'de, Shimmer ağının lansmanından hemen önce topluluk, Shimmer ağının büyümesini destekleyecek bir ekosistem fonu oluşturmak için Shimmer token arzını artırmaya oy verdi.

Şu anda toplam SMR token arzı 1.813.620.509 SMR'dir. Ancak topluluk, SMR için dolaşımdaki arzı bunun %80'i (1.450.896.407 SMR) ile sınırladı. Topluluk, ekosistem fonu için tokenlerin geri kalan %20'sini (362.724.102 SMR) ayırdı. Bu nedenle, SMR tokenlerinin ekstra %20'sinin harcanması ancak DAO onayından sonra gerçekleşir.

Bu ayın başlarında Shimmer, ShimmerEVM test ağının lansmanının yanı sıra Ledger cüzdanı için desteğin yanı sıra dört yönetişim teklifinin kabul edildiğini duyurdu. ShimmerEVM test ağının piyasaya sürülmesiyle ekip, kullanıcıların doğrudan EVM içinde bir zincire yatırılan yerel varlıkları kullanmasına izin verecek birkaç arabirim sözleşmesi uyguladı.

Ayrıca Shimmer geliştirici ekibi, kritik hata düzeltmeleri içeren GoShimmer düğüm yazılımında önemli iyileştirmeler yapıldığını da duyurdu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ