En iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olan IOTA, resmi cüzdanındaki 12 Şubat hackine yanıt olarak yeni bilgiler yayınlamaya devam ediyor.

IOTA’dan Trinity Cüzdan Kullanıcılarına Çağrı

En iyi performans gösteren kripto para birimlerinden biri olan IOTA, resmi cüzdanındaki 12 Şubat hackine yanıt olarak yeni bilgiler yayınlamaya devam ediyor.

19 Şubat'taki durum güncellemesine göre, IOTA Vakfı, Trinity Cüzdan kullanıcılarının parolalarını hemen değiştirmelerini ve varlıklarını korumak için fon taşıma aracını kullanmasını şiddetle tavsiye ediyor. 17 Aralık 2019 ve 18 Şubat 2020 arasında cüzdanlarını açan veya güncelleyen Trinity kullanıcıları savunmasız olabilir.

Trinity Cüzdanı MoonPay'i kaldırdı

IOTA şu anda adanmış ağları üzerinde çalışıyor - blok zinciri değil - ağdaki saldırıları önlemeye yardımcı olan bir node olan Koordinatör, son ihlali takiben beklemede. Bilgisayar korsanları 12 Şubat'ta bir dizi yüksek değerli hesaba saldırıp özel cüzdan anahtarlarına erişim sağladıktan sonra Trinity Cüzdan'ın masaüstü sürümünün savunmasız olduğu bulundu.

Kullanıcıların doğrudan IOTA satın almalarını sağlayan bir hizmet olan MoonPay, ihlale açılan kapı olarak keşfedildi. MoonPay özelliği, saldırıdan sonra vakıf tarafından serbest bırakılan masaüstü kullanıcıları için Trinity Cüzdan'ın son sürümünde görünmüyor.

Kredi Kartı Bilgileri “Tehlikeye Girme Olasılığı Düşük”

Kullanıcılarından herhangi bir şüpheli etkinliği izlemelerini ve hemen şifrelerini değiştirmelerini istemesine rağmen, IOTA, kredi kartı ayrıntılarının ihlalden etkilenmesinin olası olmadığını belirtti.

Bu güvence, ihlalin ciddi doğasına inanmaktadır. Bilgisayar korsanları, IOTA kullanıcılarından bir dizi fon almış olabilir ve vakfın önerdiği gibi taşıma aracını hemen kullanmayan başkalarını bulabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ