IOTA'nın bIOTAsphere projesi, diğer katılımcılarla ortak bir sıfır net emisyon hedefi doğrultusunda çalışmayı amaçlıyor.

IOTA, Dünya Çapındaki Plastik Sorununu Çözmeye ve Milyarlarca İnsan ve Hayvana Yardımcı Olabilir

IOTA'nın bIOTAsphere projesi, diğer katılımcılarla ortak bir sıfır net emisyon hedefi doğrultusunda çalışmayı amaçlıyor.
bIOTAsphere, kupayı geri dönüşüm hedefine yaklaştıran her katılımcı aktörü ödüllendiren böyle bir KUPKrush projesini üstlendi.

IOTA blok zinciri, rol oynuyor ve çeşitli iş uygulamalarına ve kullanım durumlarına katkıda bulunuyor. Ancak IOTA blok zincirinin aktif olarak katıldığı bir alan, daha iyi bir çevre ve iklim kontrolüdür.

IOTA blok zinciri, piyasadaki birkaç çevre koruma projesinin parçası olmuştur ve böyle bir proje, bIOTAsphere'dir. IOTA, dağıtılmış defter teknolojisini kullanarak çözümler sunan işbirlikçi bir ortam olarak adlandırıyor. Bu girişimin bir parçası olarak IOTA, yenilik yapmak ve daha iyi bir dünya yaratmak için çeşitli endüstri liderleriyle birlikte çalışacak.

bIOTAsphere, çeşitli toplulukların etkileşime girmesi ve IOTA devriminin bir parçası olması için tamamen kendi kendini idame ettiren ve kar amacı gütmeyen bir işbirlikçidir. Ekosistemdeki diğer oyuncular, sürdürülebilir bir altyapı oluşturmak için yerel IOTA kripto para birimiyle birlikte IOTA'nın güvenli, açık, genel ve değişmez protokolünden yararlanabilir.

IOTA Vakfı, bIOTAsphere ekosistemi ile IOTA ve diğer oyuncuların ortak net sıfır emisyon hedeflerine yönelik çalışabileceklerinden emin. Ayrıca, bIOTAsphere, cihazdan cihaza ödemeler için ideal olan ücretsiz mikro işlemleri mümkün kılarken akıllı şehirlere de katkıda bulunabilir.

Ayrıca, bIOTAsphere ekosistemi, IOTA uygulamalarını Kanıtlanmış Yönlendirilmiş Asiklik Grafik (DAG) – diğer adıyla Tangle aracılığıyla ticarileştirecek. Bu şekilde, dünyanın en karmaşık sorunlarından bazılarını çözebilir.

bIOTAsphere'in birincil hedeflerinden biri, "mevcut iş modellerinin yenilikçiliğini kavramların kanıtlanması yoluyla göstermek ve bu yenilikleri daha da ileri götürmek için endüstri liderleriyle birlikte çalışmaktır".

bIOTAsphere – Geri Dönüşüm Sektörüne Katkı

Kağıt bardaklar ve diğer şeyler için geri dönüşüm endüstrisi biraz ilerlemiş olsa da, bu projeleri büyük ölçekte çekmek için hala mali teşvik yok. bIOTAsphere ile IOTA blok zinciri, geri dönüşüm endüstrisindeki farklı paydaşları bir araya getirebilir ve her birinin bu projeye aktif olarak katılacak kadar finansal olarak teşvik edilmesini sağlayabilir.

bIOTAsphere'in şu anda üzerinde çalıştığı böyle bir proje KUPKrush'tur. Tedarik zincirinin başından sonuna kadar her bileşeni dönüştürmeyi planlıyorlar.

Her geri dönüştürülebilir kağıt bardağın üretim anında bir QR kodu olacaktır. Bu kap, kullanım ömrü boyunca herhangi bir zamanda taranabilir ve bilgileri, yerini ve durumunu ortaya çıkaracak merkezi olmayan bir veri tabanına kaydedilebilir. Tüm bu bilgiler IOTA blok zincirinde saklanır.

Ayrıca, bIOTAsphere, kupayı geri dönüşüm hedefine yaklaştıran katılımcı her aktörü ödüllendirmeyi amaçlıyor. Çeşitli noktalarda bulunan KUPKrush makineleri, tek kullanımlık kağıt bardaklar için döngüsel ekonomi çözümüne katkıda bulunacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ