Pırıltılı çok zincirli köprüye entegre ediliyor.

IOTA: Ethereum ve Polygon

 Pırıltılı çok zincirli köprüye entegre ediliyor. Shimmer, IOTA ekosisteminde ağ yükseltmelerini hızlandıran bir hazırlama ağıdır.

IOTA ekosistemi, Shimmer'ın Ethereum, Polygon ve diğer blok zincirlerinden NFT'leri transfer etmenin mümkün olacağı bir noktaya ulaşması gerektiğini belirtti. NFT'ler Shimmer'a aktarılabilir ve bunun tersi de mümkün olacaktır. IOTA Web3 ekosistemi ile Web3 alanının geri kalanı arasında sorunsuz bir entegrasyon olmalıdır. IOTA topluluğu bunu yakın zamanda Twitter aracılığıyla duyurdu.

IOTA Twitter sayfasındaki tweet'ten sadece 24 saat sonra, IOTA'nın kurucu ortağı Dominik Schiener, Shimmer'ın zaten kriptodaki en iyi köprülerden biriyle  çok zincirli köprü  entegre edildiğini söyledi.

Kasım 2021'de IOTA vakfı, Shimmer ağını başlattı. Shimmer Network, IOTA alanında ağ yükseltmelerini kolaylaştıran bir evreleme ağıdır.

Geliştiricilerin, ana ağda bu tür özellikleri veya yükseltmeleri başlatmadan önce, teşvik edilen bir alanda çeşitli işlevleri ve yükseltmeleri test etmelerine olanak tanır. Shimmer, geliştiricilerin ana ağ lansmanından önce çeşitli işlevler ve özellikler için testleri teşvik etmek için kullandıkları yerel tokenine  SMR  sahiptir. 9 Eylül 2022 Cuma günü, Bankless danışmanlık firması bir Shimmer DeFi eğitim alanına ev sahipliği yaptı.

Oturumun en önemli noktalarından biri, cüzdanlar ve DeFi ile etkileşim üzerine yapılan tartışmaydı. Oturum sırasında Bankless, oturumdaki katılımcılara her zaman NFT pazar yerleriyle uyumlu bir cüzdan seçmelerini tavsiye etti. Ayrıca Shimmer'ın bir NFT pazaryeri başlattığını da ortaya çıkardı. Bankless ayrıca Shimmer'ın ateşböceği cüzdanının çeşitli NFT pazarlarıyla uyumlu olduğunu söyledi.

DeFi eğitim danışmanlığı firması, Shimmer ağında çalışan bir tarayıcı uzantısından  revoke.cash da bahsetti. Bu tarayıcı uzantısı krom, cesur veya diğer krom kenar krom tarayıcılarda çalışır. Bu uzantı, çeşitli sitelere ve NFT projelerine verdiğiniz tüm izinleri iptal eden harika bir araçtır.

Düzenli olarak (en az ayda bir kez) kontrol etmek ve fazladan izinleri kaldırmak iyi bir uygulamadır. Aracın Shimmer ağında nasıl çalıştığına dair bir video demosu Shimmer web sitesinde mevcuttur. Shimmer, revoke.cash web sitesinin daha fazla rahatlık için doğrudan Shimmer EVM ile çalışmasını sağlamayı planlıyor. Bankless'e göre, önümüzdeki birkaç hafta boyunca bu DeFi eğitim oturumlarına ev sahipliği yapmaya devam etmeyi planlıyor.

Bir Firefly Mobil Cüzdan Sonunda Piyasaya Sürüldü

Perşembe günü IOTA, firefly mobil cüzdanının piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Duyuruya göre mobil cüzdan uygulaması, android veya Apple iOS üzerinde çalışan akıllı telefonlarda çalışabilir. Firefly mobil geliştirme ekibi, eski IOTA 1.0'ın 1.5'e geçişine izin verdiklerini de duyurdu. Ayrıca firefly mobil uygulamasının IOTA kripto para biriminin depolanmasına, gönderilmesine ve alınmasına izin verdiğini belirtiyor.

Geliştirme ekibi, IOTA topluluğunun büyük desteğiyle uygulamayı en yüksek güvenlik standartlarından geçirdi. Duyuru ayrıca, uygulamanın Almanca da dahil olmak üzere 25 dilde mevcut olduğunu ortaya koydu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ