IOTA, entegre bir dijital ölçüm, raporlama ve doğrulama MRV aracı geliştirmek için Dell'e katılıyor.

IOTA Foundation, Gerçek Zamanlı Bir Karbon Ayak İzi İzleme Aracı Geliştirmek İçin Dell İle Ortaklık Kuruyor

IOTA, entegre bir dijital ölçüm, raporlama ve doğrulama  MRV aracı geliştirmek için Dell'e katılıyor. Gerçek zamanlıya yakın verileri kullanarak doğru verilerin anahtar olduğuna inanan kuruluşlar, iklim değişikliğiyle daha önce hiç görülmemiş bir düzeyde mücadele etmeyi umuyor.

Artan karbon ayak izi endişelerinin ardından IOTA, gerçek zamanlı karbon ayak izi verileri geliştirmek için Dell'e katılıyor. İkisine de ClimateCHECK ve BioE katılacak. Bu kurumlar, bireyleri ve diğer kuruluşları karbon ayak izlerinin etkisi ve bunların nasıl sınırlandırılacağı konusunda eğitmek amacıyla gerçek zamanlı karbon ayak izlerini doğru bir şekilde izlemek için birlikte çalışacak.

Bu ikonik işbirliği, Dell'in uç çözümler ekibi tarafından Twitter'da onaylandı. Ekip, Dell müşterilerini işlerine değer katabilecek dijital bilgilerle güçlendirmekle görevlidir. Gelişmekte olan blockchain teknolojisinden yararlanmak isteyen teknoloji devinin ortak olarak IOTA'yı araması şaşırtıcı değil.

CNF'nin geçen ayın sonlarında bildirdiği gibi, IOTA Vakfı'nın araştırması, IOTA ağının dünyadaki en enerji verimli ağlardan biri olduğunu buldu. Ön sonuçlara göre IOTA, Bitcoin ağının yalnızca yüzde 0.000009'unu tüketiyor. IOTA dağıtılmış defter teknolojisinin (DLT) PoW içermeyen gelişmiş bir erişim kontrol algoritması olacağını görecek olan daha fazla iyileştirme vaadi ile ağ, daha fazla iyileştirme ile daha fazla enerji tasarrufu sağlamayı vaat ediyor.

İklim değişikliği odaklı teknoloji şirketleri ClimateCHECK ve BioE ile işbirliği yapan Dell ve IOTA, Dell'in şirket içi Data Confidence Fabric  DCF  ve Project Alvarium girişimlerinin üzerine bir çözüm geliştirmeye hazırlanıyor. IOTA, 2019'daki başlangıcından bu yana Project Alvarium üzerinde çalışıyor. Proje, bir veri güven dokusu aracılığıyla gerçek zamanlı karbon ayak izi takibi sağlıyor. Yeni işbirliği hakkında konuşan IOTA  Vakfı'nın sürdürülebilirlik başkanı Mathew Yarger; Şeffaflık ve verilere güven, iklim değişikliğinin küresel sorunlarının ele alınması ve iklim eylemine geçiş için çok önemlidir,dedi.

Dört kuruluşun entegre bir dijital ölçüm, raporlama ve doğrulama (MRV) aracı geliştirmesiyle Yarger, iklim değişikliği sorununun daha önce hiç görülmemiş bir düzeyde ele alınmasını beklediklerini de ekliyor.

Sera gazı emisyonlarının en önemli ve en yüksek üreticilerinden biri ulaşımdır. Bu, öncelikle arabalar, kamyonlar, gemiler, trenler ve uçaklar için yanan fosil yakıttan üretilir. Sektörün 2020 itibariyle gaz emisyonlarının yaklaşık yüzde 27'sinden sorumlu olduğu bildiriliyor. Kişisel düzeyde, bireyler işe araba kullanmaktan veya gereksiz seyahatlerden kaçınmaya teşvik ediliyor. Aynı şekilde, israfı önlemek için sadece gerekli olanları satın almak teşvik edilir.

Bireylere ve şirketlere karbon ayak izlerini sınırlamak için iklim eylemi yapmaları için artan çağrılar var. Dünyanın önde gelen iki kirleticisi Çin ve ABD. Kripto endüstrisinin etkilerini azaltmak amacıyla Beyaz Saray'ın enerji tüketimini ve kripto para madenciliğinden kaynaklanan emisyonları azaltmak için önümüzdeki aylarda bir rapor yayınlayacak öneriler hazırladığı bildiriliyor. New York'ta eyalet kısa süre önce, güç kaynağı olarak karbona bağlı olan tüm kripto madenciliğini yasaklayan bir yasa tasarısını onayladı.

ABD'de devam eden düzenleyici baskıya rağmen, Jack Dorsey's Block (eski adıyla Square) ve Michael Saylor's Microstragey liderliğindeki piyasa uzmanları, yeşile dönen kripto madenciliği güç kaynaklarında önemli bir değişim var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ