IOTA, neredeyse 2 ay boyunca ağ kapatıldıktan sonra 2 milyon dolarlık hack'le ilgili durumla başa çıkmak için tekrar yola çıktı.

IOTA, Hack Sonrası Artık Yayında

IOTA, neredeyse 2 ay boyunca ağ kapatıldıktan sonra 2 milyon dolarlık hack'le ilgili durumla başa çıkmak için tekrar yola çıktı.

IOTA nihayet tüm işlemleri onaylamak ve saldırıları savuşturmak için belirlenen koordinatör düğümüne yeniden başladı.

2 milyon $’lık Hack

Kötü aktörler Trinity Cüzdanındaki bir güvenlik açığından yararlandıktan ve yaklaşık 2 milyon dolar ile uzaklaştıktan sonra 13 Şubat'ta ağ kapatıldı. Daha fazla kayıpları önlemek için böyle sert bir önlem gerekliydi.

Koordinatörü yeniden etkinleştirmek IOTA'nın neredeyse bir ayını aldı, bu da MIOTA'nın fiyatının neden geçen ay boyunca neredeyse yüzde 40 oranında azaldığını açıklıyor.

Bununla birlikte, hack'in tüm kurbanları IOTA kurucu ortağı David Sonstebo tarafından tazmin edilecek. Bu arada, tüm Trinity Cüzdan kullanıcılarının tasarruflarını korumak için fon taşıma aracını kullanmaları önerilir.

Dörtgözle Beklemek

Şimdi IOTA, siyah kuğu hack'inin sonucuyla uğraştığına göre, merkezi koordinatörü kaldırmaya tamamen odaklanabilir. Coo, IOTA Vakfı'na işlemleri durdurma gibi süper güçler veriyor, bu da geçen ay gerçekleşen şeydi.

 IOTA, ağı güvenliğinden ödün vermeden merkezi olmayan hale getirmek için Coordicide protokol yükseltmesinin uygulanması üzerinde çalışmakta. Yeni bir blog gönderisine göre, önümüzdeki aylarda Coordicide alfabesinin yeni sürümlerinin çıkması bekleniyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ