IOTA Vakfı, IOTA Trinity cüzdanının bir hacker saldırısı geçirdiğini tweetledi ve herkesi bir süre mobil veya masaüstü cüzdanlarını kullanmaktan kaçınmaya çağırdı.

IOTA Hacklendi - Soruşturma Devam Ediyor

IOTA Vakfı, IOTA Trinity cüzdanının bir hacker saldırısı geçirdiğini tweetledi  ve herkesi bir süre mobil veya masaüstü cüzdanlarını kullanmaktan kaçınmaya çağırdı.

12 Şubat'ta, IOTA ekibi, koordine bir saldırı şüphesine yol açan IOTA Trinity Cüzdanı ile ilgili bir durum hakkında söz söylemek için resmi Twitter hesabından duyuru yayınladı. Bu, siber güvenlik uzmanları tarafından yapılan bir ön soruşturmanın sonucuydu.

IOTA'dan gelen mesaja göre, bu saldırı esas olarak 40 GI + hesabını hedef aldı ve suçlular fonları çalmaya başladı. Ya bu cüzdanların şifreli ifadelerini bildiğine ya da onları kırmak için başka yöntemler kullandıklarına inanılıyor.


Soruşturma sürüyor

Soruşturma devam ederken, Koordinatör'ün çalışmaları durduruldu ve ağdaki tüm parasal işlemler de durduruldu.

Bu arada, IOTA, tüm kullanıcıları, bitene kadar IOTA Trinity cüzdanlarını (hem mobil hem de PC'lerde) kullanmayı bırakmaya çağırıyor - bunun nedeni, suçluların Trinity'deki saldırıları için yumuşak bir nokta bulmuş olmalarıdır. Konu ile ilgili yapılan açıklamada şöyle denildi:

“Tüm saldırı vektörlerini ve kalıplarını araştırmaya devam ediyoruz ve daha fazla bilgi toplamak için etkilenen kullanıcılarla birlikte çalışıyoruz. Şu anda, herhangi bir türde bir protokol ihlali belirtisi yoktur. Ayrıca donanım cüzdanı kullanan kullanıcıların etkilendiğine dair bir işaretimiz yok. ”

“Trinity'deki bir istismar tamamen dışlanmadığından, tüm kullanıcılardan Trinity'yi herhangi bir İşletim Sisteminde açmamalarını istiyoruz.”

 IOTA ve Trinity Cüzdan ekibi kolluk kuvvetleriyle çalışıyor ve çalınan kriptonun nihai kaybını önlemek için kripto borsalarıyla işbirliği yapıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ