IOTA'nın Soonaverse'i, daha geniş ekosisteme hizmet etmek için ilk geliştirme güncellemesini yayınladı.

IOTA: Karışma Taleplerinde, Token Tabanlı Oylamada, Aramanın Geleceğinde – Ekosistem Süper Hızlı Büyüyor

IOTA'nın Soonaverse'i, daha geniş ekosisteme hizmet etmek için ilk geliştirme güncellemesini yayınladı. Protokol, kullanım kolaylığını artırabilecek Karışık İsteklerde dahil olmak üzere yeni özellikler getirdi.

IOTA ekosistemi büyüyor ve gelişmekte olan protokollerinden biri olan Soonaverse, yılın ilk geliştirici güncellemesini paylaştı. Soonaverse'in geliştirilmesinden sorumlu Web3.0 girişimi, resmi Twitter tanıtıcısı SoonLabs'a başvurarak, temel geliştirme çalışmasının On Tangle İstekleri, Token tabanlı oylama ve protokoldeki arama işlevlerindeki iyileştirmelere odaklandığını söyledi.

Soonaverse, Shimmer ağının bedelsiz altyapısı üzerinde merkezi olmayan kuruluşlar, varlıklar ve pazarlar oluşturma ve yönetme konusunda topluluklara güç veren bir platform olarak ekosistemdir. SoonLabs, tanıttığı yeni geliştirme çalışmasıyla topluluk üyelerinin ekosisteminde en iyi değeri elde etmesini bekliyor.

Önemli Yükseltmelere İlişkin İçgörüler

Soonaverse kullanıcılarının alacağı en önemli özelliklerden biri Karışma İsteğinde (OTR) komutudur. Ekibin güncellemesinde açıkladığı gibi OTR, doğrudan Tangle aracılığıyla talep edilebilecek ve Soonaverse'i bir işlevi yürütmesi için tetikleyecek bir eylemdir.

OTR pek çok şey için kullanılabilse de, öncelikle kullanıcıların bir token satın alıp satabilmelerini, bir Non-Fungible Token (NFT) alabilmelerini ve varlıklarını stake edebilmelerini sağlayacaktır. Ekip, OTR'nin daha geniş IOTA ekosistemi için temel omurga görevi göreceğini söyledi. OTR ile kullanıcılar, Kullanıcı Arayüzünden (UI) geçmek zorunda kalmadan platformda etkileşim kurabilir ve işleri halledebilir.

SoonLabs ekibi ayrıca, gerçek temsili sağlamak için teklifler üzerindeki oylama yapısının token tabanlı bir sisteme dayanacağını söyledi. Paylaşılan güncellemeye göre, kullanıcıların tokenlerini oylama DAO'suna taahhüt etmesi gerekecek ve oyları ağırlıklı bir puana göre belirlenecek.

Web 3.0 alanındaki çoğu Merkezi Olmayan Otonom Kuruluş (DAO) modelinde, oylama genellikle kimin taahhüt edecek daha fazla token sahibi olduğunun bir işlevidir. SoonLabs, modelinin farklı olduğunu ve kripto paralarını nispeten uzun süre bırakan kullanıcıları dikkate alacağını söyledi. Başlangıç, bunun kötü niyetli aktörlerin bir gündem oluşturmaya gelmesini ve dakikalar sonra tokenleri satmasını önleyeceğini söyledi.

Protokol, oy kasasına taahhüt edilen tokenlerin gerektiğinde geri çekilebileceğini doğruladı, ancak oyların ağırlıklı puanını azaltacak.

Son bir büyük yükseltme, protokolün GitHub sayfasındaki arama işlevindeki iyileştirmedir. Soonaverse gelişmeye devam ederken, IOTA protokolü, genel olarak iyileştirmeler için hala ek alan olmasına rağmen, aramaların çok iyileştiğini söyledi.

IOTA ve Daha Geniş Kripto Ekosistemi

Soonaverse, dağıtılmış defter teknolojisinin genel büyüme potansiyeline katkıda bulunmaya yardımcı olan IOTA ekosistemindeki yenilikçi bir protokolün yalnızca bir örneğidir. Yıllar içinde IOTA, enerji ticareti ekosistemi de dahil olmak üzere farklı endüstriler için çok işlevsel bir protokol olarak güçlü bir itibar kazandı.

Crypto-News Flash tarafından bildirildiği üzere protokol, Birleşmiş Milletler tarafından dünya çapında milyarlarca insana hizmet vermek için tercih edilen bir blok zinciri olarak kullanıldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ