IOTA'nın kurucularından Sergey Invancheglo, IOTA ile daha fazla işbirliği konusunda görevinden istifa ettiğini tweetledi.

IOTA Kurucu Ortağı David Sonstebo

IOTA'nın kurucularından Sergey Invancheglo, IOTA ile daha fazla işbirliği yapmayacağını belirterek görevinden istifa ettiğini tweetledi. Kurucu ortak, CEO David Sonstebo ile birlikte ayrılığa düştüğünü ve Sonstebo'nun 25 milyon MIOTA'yı cüzdanına aktarmayı reddettiğini söyledi.

Invancheglo'nun Sonstebo'dan bir diğer talebi de istifa etmesi.


IOTA Kurucuları Arasındaki Anlaşmazlık

Twitter'da “Come from Beyond” (CFB) olarak bilinen Sergey Invancheglo, yaklaşık bir yıl önce IOTA Vakfı'ndan ayrıldı, ancak yönetim kurulunda kaldı.

Bugün erken saatlerde, CEO David Sonstebo, Ivancheglo ile mevcut durumun ön tarihini tanımladığı bir yazı yayınladı. IOTA CEO'su şunları kaydetti:

“Geçen hafta dostane ve profesyonel bir şekilde katılmayı kabul ettik.Görünüşe göre son dakika kararlarında bir değişiklik var ve maalesef IOTA tarihi boyunca çok kez yaptığı şeyleri yapıyor: 'suç en iyi savunma' olarak histrionik bir ajitasyona devam ediyor”.

Sonstebo ayrıca, bu özel durumla ilgili tüm olayları kronikleştiren bir mektup (Invancheglo'nun farkında olduğu ve IOTA CEO'suna göre kişisel olarak okuduğu) olduğunu yazıyor. Sonstebo bunu yayınlamaya söz veriyor . Bu mektıbun bugün 3 Şubat'ta gerçekleşmesi bekleniyor.

IOTA topluluğundaki bazı kişiler, şirketin kurucuları arasında yukarıda bahsedilen anlaşmazlığın, Jinn adlı başka bir IOTA projesi ile ilgili olduğuna inanıyor.

Proje şu ana kadar tamamen gizli. Ancak, bugünün AMA oturumunda, ayrıntıların toplulukla paylaşılması bekleniyor.

Topluluğun katılımı

Invancheglo’nun suçlama yazısı hakkındaki yorum yazısında, IOTA topluluğu Sonstebo'nun tarafını tutuyor gibi görünüyor ve bazıları anlaşmazlığın topluluğa yansıtılmaması, bunun yerine iki katılımcı arasında özel olarak çözülmesi gerektiği konusunda ısrar ediyor.

 Sergey Invancheglo, bu düşüşün gerçekten kamuoyuna açıklanması gerektiğini, çünkü Sonstebo'yu mahkemede zimmete para geçirmekle suçlamak üzere olduğunu ve IOTA Vakfı CEO'sunun istifa etmesi gerektiğini söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ